Вірні Одеського екзархату взяли участь у прощі до Вишгородської Богородиці

24 травня 2025 року вірні із священниками Одеського екзархату на чолі з владикою Михаїлом Бубнієм взяли участь у ювілейній ХХ прощі до Вишгородської Богородиці, що проходила під гаслом «Йдучи дорогою надії».
Цьогорічне паломництво відбулося в контексті Ювілейного 2025 року Надії, а також святкування 30-річчя відновлення Київської митрополії та 20-річчя повернення осідку Глави УГКЦ до Києва.
Архиєрейську Божественну Літургію очолив владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії, у співслужінні з владикою Михаїлом Бубнієм, екзархом Одеським, та владикою Андрієм Хім’яком, єпископом-помічником Київської архиєпархії. На молитві також були присутні синкел у справах духовенства о. мит. Іван Третяк, синкел у справах соціального служіння о. мит. Василь Колодчин, о. Ігор Ворона, о. Віктор Давидюк, о. Іван Проць, о. Михайло Москалюк, о. Арсен Козар, о. Іван Ментинський, о. Назарій Ланько, сестри Йосифітки, матері загиблих воїнів а також численно вірні з Миколаївщини і Кіровоградщини.
До слова, за переданням, Вишгородська ікона Богородиці написана святим Євангелистом Лукою на дошці зі столу, за яким трапезував Ісус із Марією та Йосифом. У V столітті її перевезли з Єрусалиму до Константинополя, а в 1131 році – подарували київському князю, і вона потрапила до Вишгорода, де стала особливо шанованою. Через політичні суперечки 1155 року князь Андрій Боголюбський вивіз ікону до Володимира-на-Клязьмі, звідки вона пізніше опинилася в Москві як Володимирська Богоматір.
Після реставрацій 1918 року автентичними залишилися лише обличчя Богородиці й Ісуса, датовані кінцем XI – початком XII ст. У незалежній Україні, після створення громади УГКЦ у Вишгороді, у 2005 році збудовано собор на честь Вишгородської Богородиці, де з 2006 року відбуваються паломництва, а з 2015 року храм має статус відпустового місця, духовно спорідненого з Марійськими базиліками світу.
Пресслужба Одеського екзархату