Вірні Одеського екзархату взяли участь у прощі до Вишгородської Богородиці

24 травня 2025 року вірні із священниками Одеського екзархату на чолі з владикою Михаїлом Бубнієм взяли участь у ювілейній ХХ прощі до Вишгородської Богородиці, що проходила під гаслом «Йдучи дорогою надії».

Цьогорічне паломництво відбулося в контексті Ювілейного 2025 року Надії, а також святкування 30-річчя відновлення Київської митрополії та 20-річчя повернення осідку Глави УГКЦ до Києва.

Архиєрейську Божественну Літургію очолив владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії, у співслужінні з владикою Михаїлом Бубнієм, екзархом Одеським, та владикою Андрієм Хім’яком, єпископом-помічником Київської архиєпархії. На молитві також були присутні синкел у справах духовенства о. мит. Іван Третяк, синкел у справах соціального служіння о. мит. Василь Колодчин, а також численно священники Екзархату.

До слова, за переданням, Вишгородська ікона Богородиці написана святим Євангелистом Лукою на дошці зі столу, за яким трапезував Ісус із Марією та Йосифом. У V столітті її перевезли з Єрусалиму до Константинополя, а в 1131 році – подарували київському князю, і вона потрапила до Вишгорода, де стала особливо шанованою. Через політичні суперечки 1155 року князь Андрій Боголюбський вивіз ікону до Володимира-на-Клязьмі, звідки вона пізніше опинилася в Москві як Володимирська Богоматір.

Після реставрацій 1918 року автентичними залишилися лише обличчя Богородиці й Ісуса, датовані кінцем XI – початком XII ст. У незалежній Україні, після створення громади УГКЦ у Вишгороді, у 2005 році збудовано собор на честь Вишгородської Богородиці, де з 2006 року відбуваються паломництва, а з 2015 року храм має статус відпустового місця, духовно спорідненого з Марійськими базиліками світу.

Пресслужба Одеського екзархату