Служіння Екологічного бюро УГКЦ в Одеському екзархаті

Екологічне бюро УГКЦ активно здійснює екослужіння через своїх екореферентів по всій Україні, зокрема і в її південній частині – на території Одеського екзархату.

Екореферентом Одеського екзархату УГКЦ є о. Дмитро Онуфрик. За останній час своєї діяльності о. Дмитро провів низку екологічних ініціатив та акцій, інформує Бюро УГКЦ з питань екології.

Варто зазначити, що починаючи із серпня 2021 року екореферент налагодив співпрацю із київською волонтеркою Мариною Квіткою та із військовослужбовцями України, які виконують свою службу на пропускному пункті «Каланчак». Це екологічне служіння полягає в молитовних та екологічних заходах й розпочалася у 30-ту річницю Незалежності України із посвячення пам’ятників біля пропускного пункту «Каланчак».

Згодом саме біля цих пам’ятників, присвячених різним пам’ятним подіям та загиблим захисникам України, було проведено низку екологічних акцій, зокрема акцію «Посади дерево миру». Отець Дмитро не лише брав активну участь у цих заходах, а й допомагав із матеріалами для їх проведення, за що був відзначений у міжнародний день волонтера подякою від голови Херсонської обласної державної адміністрації.

Під час цієї співпраці екореферент постійно знайомить всіх присутніх із діяльністю Екологічного бюро УГКЦ, а також приємно дивує всіх різною літературою для екологічної освіти та виховання, яку постійно видає церковна екологічна організація, що до неї він належить.

Також екореферент Одеського екзархату у своїй діяльності акцентує велику увагу на важливості сортування сміття, як вияв своєї відповідальності за збереження навколишнього світу як дару Божого.

Отець Дмитро вирішив розпочати зі своє парафії, яка розташована у сільській місцевості у Скадовському районі й активно займається сільськогосподарською діяльністю. Клімат біля півострова відрізняється від всієї України й має свої особливості. Тому картоплю там садять двічі на рік, а інші овочі ще частіше. Сезон триває майже рік, тому є значно більше відходів. Найпоширенішою є плівка, яка викидається тоннами.

Тому торік отець Дмитро разом із місцевою школою встановив у парку відпочинку смітники для сортування сміття. Коли вони наповнилися, було вирішено здати відходи, а за отримані кошти придбати щось корисне для села. Завдяки допомозі місцевих жителів було  зібрано відходи із цих смітників, а також із смітника біля житла священника (адже сім’я о. Дмитра також сортує сміття), та металеві відходи від будівництва храму. Усього  вийшло 315 кілограмів. За отримані кошти придбали сферичне дорожнє дзеркало для одного з основних перехресть у селі.

Ця акція стала справді показовою для всіх не лише через зібрані кошти, а й через велику кількість сміття, яку ми просто викидаємо, завдаючи великої шкоди природі. Водночас правильно сформована екологічна свідомість і спосіб життя можуть повернути втрачену гармонію із навколишнім світом та приносити суспільну користь.

Варто зазначити, що з ініціативи місцевих жителів, екореферента Одеського екзархату отця Дмитра Онуфрика та підтримки місцевої влади було виділено окреме місце для вивезення плівки. І вже більше ніж місяць цю плівку та пластикову стрічку під крапельний полив пресується та вивозиться для здачі на переробні заводи. Ця подія стала ще однією маленькою спільною перемогою у великій справі. Адже сміття є насправді дуже багато, а шкоди через нього ще більше.

www.ecoburougcc.org.ua