«Нашого особистого контакту з Христом не замінить жодна технологія чи трансляція», – владика Михайло Бубній у своїх роздумах під час Декади місійності

На місійному рівні нашої Церкви стараймося заохочувати тих, хто ходить рідко до храму, піти разом з нами. Якщо не захочуть, то запитайте, чи можна за них помолитися і в якому намірі. На цьому наголосив владика Михайло Бубній, екзарх Одеський УГКЦ, у своїх роздумах під час Декади місійності.

Темою сьомого дня Декади місійності є спільнота молитви.

Архиєрей процитував уривок з Євангелія від Івана, в якому мовиться: «Істинно, істинно кажу вам, що б ви тільки не попросили в Моє ім’я, а ви ще не просили нічого досі… Просіть і одержите». А в Євангелії від Матея Христос ще додасть, що де двоє чи троє зберуться в Його ім’я, там Він серед них.  

Спільнота молитви, каже владика Михайло, яка збирається в ім’я Ісуса Христа, є особливою спільнотою.

«Чому Христос так запевняє, що все нам буде дано?» – запитує екзарх Одеський. І відповідає: «Коли ми збираємося в ім’я Ісуса Христа, тоді сам Христос від нашого імені просить в Отця про потрібні для нас ласки. Церковна спільнота молитви є надзвичайною».

Єпископ навів статистику католицької спільноти у світі. За його словами, у світі нараховується понад два мільярди осіб. З них півтора мільярда – це спільнота Католицької Церкви. У цій спільноті є Українська Греко-Католицька Церква, яка налічує п’ять з половиною мільйонів осіб. Вона є найбільшою серед всіх Східних Католицьких Церков. Наша Церква має майже чотири тисячі парафій, до яких належать інші спільноти. Серед них: апостольство молитви, різноманітні чоловічі і жіночі братства, молодіжні спільноти, хористи, вівтарні дружини і різні інші молитовні групи. Отже, це велика спільнота спільнот, в якій головою є Ісус Христос.

«Дуже важливо належати не тільки до парафіяльної спільноти, а ще й до меншої спільноти, яка допомагає розвиватися людині інтелектуально, духовно, емоційно, психологічно. Особливо в цей час карантину, який спіткав нас цього року ми мусимо бути стабільними, як духовно, так і психологічно», – зауважив він.

Після цього єпископ наголосив на важливості особистої участі в літургійному житті Церкви. «Господь теж посилав царів і пророків і міг сказати, що Йому нема сенсу особисто приходити на землю, приймати людське тіло і після того навчати й оздоровлювати. Він міг дати всю цю владу своїм апостолам і пророкам та царям. Проте Ісус Христос сходить особисто на землю до людини. Тому що Він добре розуміє, що особистого контакту з Христом не замінить жодна технологія чи трансляція», – пояснив він.

«Тому я заохочую кожного не лише прийти до храму, а бути також активним і місійним у своїй спільноті.  На сьогодні ми маємо певне місійне завдання на особистому і сімейному рівні. Прохаю, щоб сьогодні ми зробили іспит сумління і подивилися, наскільки моє життя є місійним. Скільки я у своєму житті роблю добра як християнин?» – наголосив владика Михайло.

«На завершення бажаю всім Божого благословення, міцного здоров’я. Будьте місійними і щасливими в нашій великій християнській родині. Почувайтеся відповідальними за місійний дух Церкви і працюйте на славу Божу та для зростання своїх спільнот і особистого життя», – побажав Одеський екзарх.

Департамент інформації УГКЦ