Представник від Одеського екзархату побував на Форум сімей у Києві

14 березня у м. Києві в Українському Домі за ініціативою низки громадських організацій та Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, відбувся Форум сімей. За різними оцінками в цьому заході взяло участь приблизно 500 людей, з різних куточків України. Від Одеського Екзархату УГКЦ участь у форумі приймав голова Комісії в справах Родини прот. Юрій Кашуба.

Громадські діячі, освітяни, політики, представники різних релігійних конфесій та науковці під час заходу вирішували багато питань, пов’язаних зі станом сімей в Україні. Мета форуму – привернути увагу суспільства до захисту Української сім’ї, та формування державної сімейної політики, яка є заснована на українських традиційних цінностях. В Україні має з’явитися установа, яка повинна буде займатися питаннями посилення інституту сім’ї та її захисту.

“Зараз у виконавчій владі відсутня організація, яка займалася б сім’єю безпосередньо. Немає жодного міністерства, в назві якої було присутнє б слово “сім’я”, – повідомляють Українську новини.

Від імені Української Греко-Католицької церкви своє слово до присутніх промовив секретар Синоду Єпископів УГКЦ, Кир Богдан Дзюрах. 

При цьому представник УГКЦ перерахував кілька сфер, де українські сім’ї сьогодні зазнають особливих викликів і труднощів. Першим викликом є міграція, коли «багато сімей роз’єднані, а відтак настає відчуження, яке нерідко закінчується розпадом сім’ї».

Другим викликом для українських сімей стала військова агресія з боку Росії, яка змусила сотні тисяч українських родин покинути рідні домівки і шукати притулку в інших регіонах України.

Третім викликом для наших сімей сьогодні, за словами Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ, є безпосередні рани, що їх завдають бойові дії на Сході України, а саме – тисячі вбитих, десятки тисяч важко поранених, сотні тисяч травмованих тілесно і душевно.

Беручи до уваги, що сім’я за своєю природою є Божою установою, яка випереджує своїм існуванням усі інші людські спільноти, як от народ чи суспільство загалом, той, хто зазіхає на фундаментальні цінності, на яких будується сім’я, «кидає виклик самому Творцеві», – заявив промовець.

Щоб запобігти згаданим негативним явищам та допомогти українським сім’ям долати виклики і труднощі сучасності, владика Богдан закликав до об’єднання зусиль держави, громадянського суспільства, Церков і релігійних організацій, «святим обов’язком яких є з благоговінням трактувати сім’ю як Божу установу та спільно послужити їй, адже вона так багато робить і так багато значить для суспільства, держави і країни».

Від учасників форуму до Верховної Ради звернувся координатор форуму депутат Верховної Ради України Павло Угурян. Який закликав уряд до того, щоб створити державне агентство, державну службу з питань сім’ї, які б координували державні зусилля, зусилля місцевого самоврядування.

Зокрема, учасники форуму відзначили, що така необхідність обумовлена насамперед катастрофічною статистикою розлучень, демографічною кризою, сумною статистикою щодо сирітства та безвідповідального батьківства, впровадженням “гендерної термінології” в законодавство України, спробами спростити процедуру розлучень і іншим.

Серед необхідних кроків, що сприятимуть захисту інституту сім’ї учасники форуму наголосили на необхідності зберегти в Конституції України дефініцію шлюбу як союзу чоловіка і жінки; не допустити прийняття антисімейних законодавчих рішень, що дозволяють пропагувати нетрадиційну сексуальну поведінку як норму; почати поширення освітніх програм для шкіл і університетів, які будуть готувати українську молодь до відповідального вступу в шлюб; рекомендувати уряду підготувати і затвердити державну програму щодо захисту сім’ї.

У межах Форуму відбулися пленарні засідання й робота в тематичних секціях (освітні програми, потенціал суспільства щодо захисту сімейних цінностей, праця в медіапросторі, громадська та політична робота, батьківство). 

 Було ухвалено Резолюцію та представлено календарний план просімейних заходів на 2018 рік. У Резолюції постановили звернутися до органів центральної й місцевої влади із вимогами зберегти в Конституції визначення шлюбу як союзу чоловіка і жінки; вилучити з правового поля словосполучення «гендерна ідентичність» і «сексуальна орієнтація»; не допустити ухвалення закону «Про цивільне партнерство»; виключити з регулятивних правових актів у освітній сфері та з текстів підручників норми й положення, які ставлять за мету так зване «подолання гендерних стереотипів»; заборонити пропаганду й популяризацію різних видів девіантної статевої поведінки й антисімейних ідей.

Прес-служба Одеського екзархату

Матеріали: прот. Юрій Кашуба.

Голова Комісії в справах Родини Одеського екзархату

{gallery}stories/27.03.18{/gallery}