Канонічна візитація парафії у м. Роздільна
У п’ятницю п’ятого травня Екзарх Одеський та Адміністратор Кримський Кир Михаїл розпочав свою першу двох денну канонічну візитацію у м. Роздільна з парафії Св. великомученика Юрія переможця, де адміністратором храму є о. Святослав Кирик – протопресвітер Одеський.
Канонічна візитація приписана для єпископа кан. 205 ККСЦ, й відрізняється від пасторальної візитації в той спосіб, що єпископ повинен її здійснювати кожного року і так, щоб за п’ять років він зміг особисто звізитувати всі парафії єпархії чи екзархату повірені його архипастирській опіці.
Божественною Літургією розпочалася канонічна візитація, у якій асистували Владиці представники Курії Одеського екзархату: о. д-р Андрій Танасійчук – протосинкел, о. д-р Микола Слободян – судовий вікарій та економ, о. ліц. Петро Маковецький – віце-канцлер. Після молитви Кир Михаїл провів робочу зустріч з мером Роздільної – Шовкалюком Валерієм Олександровичем з яким обговорили можливість виділення ділянки під будівництво нового храму.
Другий день канонічної візитації співпав з храмовим празником де Єпископ мав можливість поспілкуватися з найбільшим числом вірних парафії. Завершилася візитація архієрейським благословенням всіх присутніх та пам’ятним фото.
Довідка
Не слід ототожнювати два терміни що зустрічаються в Кодексі канонів Східних Церков: «пастирська візитація» і «канонічна візитація». Остання представляє особливий тип візитації, що здійснюється відповідно до чітких приписів і є актом управління, адміністрації і дослідження проведеного в зовнішній спосіб, направленого більше на перевірку єпархіяльного Єпископа своєї єпархії.
Натомість до «пасторальної візитації» відноситься одноденний візит єпархіяльного Єпископа в окрему парафію на запрошення, з нагоди освячення чи благословення, з нагоди великих свят, уділення Святих Тайн, храмового празнику чи інших визначних подій і не пов’язаний з адміністративною перевіркою.
За допомогою канонічної візитації Єпископ «підтримує особисті контакти з духовенством та іншими членами Божого народу, щоб знати їх та провадити їх, заохочувати до віри і християнського життя, а також щоб побачити своїми очима їх в конкретній дійсності, а отже оцінити структури та інструменти призначені для пастирського служіння» S. Congregatio pro episcopis, Direct. Ecclesiae imago, 22 febbraio 1973, 166.
Прес-служба Одеського екзархату УГКЦ
{gallery}stories/07.05.17{/gallery}