Скадовчани відвідали святині Галичини

На Тернопільщині знаходиться один із двадцяти найбільших духовних марійських центрів Європи – Зарваниця.

Історія цього відпустового місця сягає тринадцятого століття коли один знесилений монах тікаючи із Києва, на який напали татари, зупинився у тій місцевості та будучи сильно змученим заснув.

У сні він побачив Пресвяту Богородицю із Ісусом на руках, яка подала йому свій омофор і підняла його з колін. В тій хвилині монах проснувся і побачив біля себе джерело та ікону Пресвятої Богородиці, яка з’явилася йому у сні. Припавши на коліна перед нею він почав гаряче молитися. Тоді вмив свої тілесні рани джерельною водою і вони вмить в нього ж на очах загоїлися. Монах побачив у цих подіях особливий знак Божий, збудував каплицю та поселився в печері неподалік від неї. Звістка про ці чуда швидко розбіглася по навколишній місцевості і сюди почали сходитися сотні і тисячі людей, для того щоб принести Пресвятій Богородиці свої тілесні та духовні біди, просячи в неї заступництва та покровительства.

Незважаючи на те що уже пройшло багато століть із цієї знаменної події люди продовжують горнутися до Зарваниці. Не стали виключенням також і вірні храму Покрови Пресвятої Богородиці м. Скадовська, які на минулих вихідних здійснили паломництво до цього святого, відпустового місця.

У суботу вранці вони взяли участь у Божественній Літургії, яку очолив єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії, Кир Теодор (Мартинюк), по завершенні якої, владика привітав паломників та благословив релігійні речі, які вони придбали у Зарваниці. Після обідньої перерви та короткого відпочинку, разом із іншими паломниками, мали змогу молитися Хресну дорогу, відвідати Свято-Троїцький монастир Студійського уставу та почитати чудотворну ікону Зарваницької Божої Матері.

Увечері скадовчани направилися до м. Івано-Франківська, де відвідали монастирський храм Царя Христа отців чину св. Василія Великого, дім Милосердя св. Миколая, де проживають діти сироти і яким опікуються сестри Служебниці Господа і Діви Марії з Матара. На завершення суботнього дня паломники зупинилися у новіціаті бл. Йосафати Гордашевської, вище згаданих сестер, де мали змогу фізично підкріпитися, відпочити та провести час у спілкуванні із сестрами-монахинями. Недільного ранку, на завершення паломництва, скадовчани відвідали прекрасний храм свв. Кирила і Методія, яким опікуються монахи Згромадження Воплоченого Слова та центр св. Івана Павла ІІ.

Духовні паломництва до святих місць – це завжди велика ласка для їхніх учасників, адже під час таких заходів вони мають можливість приймати Святі Тайни, молитися, зростати духовно та культурно. Власне через це, дякуємо Пресвятій Богородиці за всі одержані ласки, просячи у Неї прийняти всіх нас під своїм материнським Покровом.

 

Матеріали: Ієром. Андрій Карпінець, ВС

{gallery}stories/10.10.16{/gallery}