На Синоді Єпископів 2019 року Робоча група із впровадження Стратегії’2020 представила останній звіт
Під час Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, що впродовж 1–10 вересня цього року триває у м. Римі (Італія), в Українській папській колегії святого Йосафата, Робоча група із запровадження Стратегії розвитку до 2020 року «Жива парафія — місце зустрічі із живим Христом», передаючи свої повноваження та напрацювання новоутвореній Душпастирській раді, представила останній звіт.
Щорічно Робоча група із запровадження Стратегії розвитку до 2020 року «Жива парафія — місце зустрічі із живим Христом» представляє владикам Священного Синоду та Постійного Синоду звіт щодо проведеної діяльності та досягнутих успіхів. Не став винятковим і цей рік, ба більше, у зв’язку із завершенням її мандату та передачею повноважень та напрацювань Душпастирській раді при Патріаршій курії УГКЦ, цей звіт став останнім.
«Як ви знаєте, саме із цим Синодом завершується мандат нашої Робочої групи. Таким чином, цей наш останній звіт мав кілька важливих складників та елементів. Передусім ми представили звіт щодо діяльності за минулий рік, тобто від Нового року. Друге — ми здійснили розлогий огляд нашої діяльності від моменту нашого створення у 2011 році: зустрічі, які ми провели впродовж цього періоду, хто був координатором запровадження стратегії, які різноманітні видання чи відеоматеріали ми підготували. Оскільки наш мандат вже завершується і багато з того, що ми зробили, потрібно продовжувати надалі вже у межах Патріаршої курії, зокрема у новоствореній цього літа Душпастирській раді, тому третім елементом стало представлення різних чітких складових того, як ця структура мала б виглядати, якими мали би бути її основні положення», — зазначив один із доповідачів та членів Робочої групи о. Андрій Онуферко. Варто зазначити, що отець Андрій є одним із тих, хто продовжував здійснювати своє служіння в групі впродовж усіх 10 років її існування.
Ще одним елементом звіту була праця із опитуванням щодо душпастирського служіння у парафіях за 2017 рік. «Зокрема, ми завершили збір статистичних даних, провели певний аналіз і видали книгу для представлення владикам. До речі, на зустріч із Папою та Головами римських дикастерій в липні цього року, кілька місяців перед тим ми підготували також подібний збір статистичних даних за 2017 рік італійською мовою для того, щоб цим поділитися», — розповів о. Андрій Онуферко.
Натомість, владика Кен Новаківський, голова Робочої групи Стратегії’2020, підбиваючи підсумки діяльності, зазначив: «Вчора разом із нашою командою, — о. Андрій Онуферко, о. Андрій Малиш та о. Віталій Токар, — ми представляли останній наш звіт про діяльність. Чи ми зробили все, що нам доручили? Не знаю. Чи ми щось добре зробили для нашої Церкви? Я відчуваю, що так. Надзвичайно цінною для нас була підтримка Блаженнішого Святослава та всіх владик Синоду Єпископів УГКЦ. Ми починали розуміти, що це є перший раз, що ми мали глобальний пасторальний план, ми починали діяти разом. Це не означало того, що ми повинні були робити одну й ту саму річ, бо потреби моєї Нью-Вестмінстерської єпархії є інакшими, від потреб нашої Церкви у Казахстані, у Прудентополісі. Однак ми розпочали думати про всі ті шість пунктів, що є у пасторальному листі Блаженнішого Святослава. Ми дуже дякуємо за цей привілей служити нашій Церкві у такий спосіб! Також з великим ентузіазмом я чекаю на наступні наші етапи. Думаю, що це також буде багато вимагати і від нас надалі. Бо Церква наша також бачить, що євангелізація є нашою відповідальністю, не когось іншого, але нашою».
Окрім того, владика Кен висловив слова вдячності усім координаторам та людям доброї волі, що своїм служіння і талантами запроваджували цю Стратегію розвитку Української Греко-Католицької Церкви «Жива парафія — місце зустрічі із живим Христом». «Також великою допомогою для нас стали наші координатори. Доволі часто, коли ми думаємо про те, що нам потрібно, і дивимося тільки з точок зору на верхах, ми можемо випустити з уваги, що саме потрібно для парафій. Ми ж говоримо про живу парафію, а отже, це є першочергова точка того, що потрібно. Саме тому були призначені координатори кожним єпископом у своїх єпархіях чи екзархатах, щоб працювати із нашою Робочою групою та Патріаршою курією. Це призначення стало для нас справжнім успіхом, якщо ми можемо говорити про успіх в Церкві», — відзначив правлячий архиєрей Нью-Вестмінстерської єпархії та голова Робочої групи.
На його переконання, це дало можливість спілкуватися. «Це були прямі лінії для Глави Церкви до кожної парафії. Ми завжди маємо цей контакт через єпископів, а тепер ми його також мали через їхніх найперших осіб, які допомагали йому у впровадженні цієї пасторальної візії у єпархії. Таким чином, дуже великою допомогою стали відгуки від координаторів, які ми отримували впродовж усієї діяльності групи», — сказав владика Кен Новаківський.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ