“Відвідати психолога та змінити життя на краще” – проект благодійного фонду «Карітас Одеса УГКЦ» для людей, що потребують допомоги
Що ми робимо, якщо в нас болить зуб? Йдемо до стоматолога — і навчені практикою вже знаємо — чим швидше тим краще. А якщо перелом ноги? Подряпина? Чи запаморочення голови? В кожному з цих випадків ми вживаємо відповідні дії. Так, деколи ми можемо самостійно усунути “симптом”, іноді маємо звернутися до лікарів — ми добре навчились реагувати на фізичні сигнали нашого тіла.
Але що робити, якщо ви зіткнулися з емоційним болем? Перетерпіти? Переключити увагу на щось інше? Просто чекати, бо час лікує? Діяти саме так більшість з нас вчили в дитинстві.
Останніми роками в Україні, принаймні у великих містах, починає з’являтися культура турботи не тільки про фізичне, а й про психологічне здоров’я. Люди потроху починають звертати увагу на свої відчуття та на свій психологічний комфорт. Ми вже знаємо, що існують психологи й психіатри і це зовсім дві різні професії. В більшості випадків без особливих проблем можемо знайти психотерапевта, який допоможе нам вирішити наші емоційні проблеми та краще розібратися в собі. Карітас Одеса не стоїть осторонь сучасних тенденцій і вже багато років надає психологічні послуги бенефіціарам своїх проектів.
Сьогодні психологічну допомогу у вигляді індивідуальних консультацій або групових занять можна отримати в рамках проекту «Зміцнення соціальної згуртованості». Так кожного понеділка одесити відвідують тематичний майстер-клас та відкривають для себе різні теми з психологічної точки зору. Тут можна поговорити про булінг, кризи в сім’ї, свою ідентичність й про те як будувати стосунки із дитиною в підлітковому віці. Проводить заняття психолог проекту, до котрої також можна записатися на індивідуальні консультації. У рамках проекту можна отримати до 15 безкоштовних консультацій, котрі допоможуть краще зрозуміти себе та поліпшити своє життя, як це сталося з Оленою.
«На майстер-класах та консультаціях проекту “Зміцнення соціальної згуртованості” піднімалися теми, які ніби відкривали мені очі на власне життя, я стала більше помічати себе, свої бажання і почуття. Я помітила, що стала більш усвідомлено ставитися до найважливіших складових життя – до відносини з близькими і коханою людиною. Дізналася про м’які і тактовні форми взаємодії з ними, як заявити про себе і не образити іншого, як перебувати в конфліктах з друзями і виходити з них, як отримувати задоволення від спілкування і як його припиняти», — каже дівчина.
За її словами, психологиня фонду дуже допомогла їй на етапі працевлаштування — дала своєрідний поштовх, якого не вистачало для рішучих дій. «Зараз згадую себе з посмішкою на обличчі — зовсім не віриться в те, що я могла боятися співбесід і контактувати з начальством. Сьогодні подолати страхи, пов’язані з робочим процесом, набагато легше самостійно, простіше підтримувати й інших. Працювати за власним бажанням, а не з потреби вже не здається нездійсненою мрією або чимось не з мого життя», — підсумовує Олена роботу із фахівчинею.
«Людині важко самотужки розібратися із труднощами, які трапляються їй на життєвому шляху. Що робити щоб було краще? Як вийти із кризи в якій я опинився? А якщо стане тільки гірше? Часто людина розуміє, що їй погано, але що робити із цим станом — не знає. Тут на допомогу приходить психолог. В кожної людини є безліч прихованих ресурсів і можливостей. Так, я можу бути сміливим, можу бути рішучим, можу бути відповідальним, я можу бути різним — це те що людина дізнається про себе під час психологічних консультацій. Психологічні консультації – дуже гарний шанс пізнати себе», — зазначає психологиня фонду.
Психологічні консультації можна отримати в рамках проекту
«Зміцнення соціальної згуртованості»
благодійного фонду «Карітас Одеса УГКЦ».
Запис за телефонами: 050 337 00 76; 050 337 00 75