Глава УГКЦ урочисто проголосив празник Матері Божої Неустанної Помочі
Українцям варто дякувати Матері Божій Неустанної Помочі за те, що незважаючи на різні чинники та слабкості людського життя в українському суспільстві, наша держава існує! Адже Божа сила об’являється в історії нашого народу.
На цьому наголосив у проповіді Глава й Отець УГКЦ Блаженніший Святослав під час Архиєрейської Божественної Літургії в неділю, 1 липня, у храмі Матері Божої Неустанної Помочі в Тернополі.
Із Главою УГКЦ співслужили владика Василь (Семенюк), Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський, владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський, владика Дмитро (Григорак), Єпарх Бучацький, владика Михаїл (Бубній), Екзарх Одеського та Адміністратор Кримського екзархатів, владика Василь (Тучапець), Екзарх Харківський, владика Теодор (Мартинюк), Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, владика Володимир (Груца), Єпископ-помічник Львівської архиєпархії, владика-номінант Петро (Лоза) та священики з різних єпархій. Окрім цього, на Богослужінні були присутні представники влади міста, зокрема міський голова Тернополя Сергій Надал.
«Коли ми відкриваємо книги Святого Письма, то чуємо Боже слово, яке нам об’являє обличчя живого Господа і проголошує, що Небесний Отець, в якого ми віримо, – Бог неустанної помочі. Цікаво, що ця неустанність Божої помочі щодо людини має дві ознаки. Перш за все, Всевишній ніколи не перестає приходити до людини зі своєю допомогою. Ба більше, Його неустанна допомога для нас не залежить від того, чи ми знаємо про неї, чи не знаємо, чи ми її шукаємо, чи про неї забуваємо, а навіть не знаємо, чи ми про неї молимося… А ще в наших гріхах ми відвертаємося від Бога і Його допомоги, а потім нарікаємо: “Боже, чому Ти покинув мене?”, – як промовляв Ісус Христос на хресті», – такими словами звернувся на початку проповіді до вірних Предстоятель УГКЦ.
Згодом Глава Церкви назвав і другу ознаку Божої неустанної помочі щодо нас. «Небесний Отець ніколи не змучується нам допомагати, це ми втомлюємося ту поміч шукати, про неї просити. Господь ніколи не змучується нас прощати. Радше, ми втомлюємося визнавати перед Ним свої гріхи, ми змучуємося любити Бога і ближнього», – зазначив проповідник.
На думку Глави УГКЦ, Господеві належить ініціатива, бо Він знає, чого ми потребує ще навіть перед тим, як ми чогось попросимо в Нього.
За його словами, цього дня Тернопіль вийшов і промовляє до Всевишнього допомогти нам, оскільки ми віримо в Його допомогу.
Варто зауважити, що цього дня Предстоятель УГКЦ урочисто проголосив празник Матері Божої Неустанної Помочі, який відтак святкуватимемо щороку в першу неділю липня.
Серед вірних УГКЦ є дуже поширений культ Матері Божої Неустанної Помочі. Зараз ми можемо знайти ікону Матері Божої Неустанної Помочі в багатьох домівках нашої країни й інших держав незалежно від конфесій. Ось чому вона має таке важливе значення та продукує глибинні сенси для українців.
«Ми хочемо подякувати Матері Божій Неустанної Помочі за те, що незважаючи на різні обставини та слабкості людського життя в нашій державі, Україна була, є і буде! І навіть не тому, що ми сильні, а тому, що Божа сила об’являється в історії нашого народу!», – запевнив очільник греко-католиків, а потім додав: «Ми хочемо свідчити перед Богом та світом, що ми християнський народ. Ми віримо в неустанну поміч нашого Бога, об’явлену в іконі Матері Божої Неустанної Помочі, і про цю поміч хочемо навчити цілий світ».
За словами проповідника, світ потрапляє у стан третьої світової війни, яка ведеться, перш за все, неправдою. Як кажуть філософи, світ живе в період постправди. «Ми своєю християнською вірою та болючою історією хочемо свідчити правду про Бога неустанної помочі, діяльного через свою Пречисту Матір», – промовив Предстоятель УГКЦ.
«Просімо в цей день, щоб ми стали свідками, проповідниками, носіями надії нової України силою і благодаттю Матері Божої Неустанної Помочі», – наприкінці наголосив Блаженніший Святослав.
Варто зазначити, що на завершення спільної молитви Глава УГКЦ щиро подякував усім священнослужителям і вірним за те, що бути присутніми та змогли вшанувати це свято.
Департамент інформації УГКЦ