«Пресвята Богородиця навчить, як із нас творити чесний і щедрий дар Богові та братам», – кардинал Леонардо Сандрі у Зарваниці
«Як пригадуєте, минулого року в серці не одного греко-католика була тривога, коли Папа зустрівся з тими, хто на нас нападає, нас вбиває або чинить зло. Багато хто із вас питав себе про те, чи Папа є на боці України? Багато вірних питали себе, чи в тих зустрічах не йдеться про непевне майбутнє становище УГКЦ?» – 16 липня в Зарваниці сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, передаючи слово Папському посланцю кардиналу Леонардо Сандрі.
Сьогодні, на його думку, на всі наші страхи і сумніви Святіший Отець дає чітку і ясну відповідь. «Він сьогодні послав до нас свого найближчого співпрацівника для опіки над Східними Католицькими Церквами – кардинала Леонардо Сандрі. Цей жест Папи каже, що він є з Україною, знає болі і страждання України, мовив він далі. – Зустрічаючись із могутніми світу цього, Папа є голосом болю України. Тому сьогодні він послав нам свого легата».
Блаженніший Святослав зазначив, що кардинал Леонардо вже вдруге у Зарваниці: «І ви бачили, як вона розбудовується, як розвивається УГКЦ, яка вона є динамічна і своєю вірою в Бога запалює серця мільйонів людей у світі. Ви були разом зі святим Іваном Павлом II і пам’ятаєте, як тоді ми всі разом одним голосом співали: «Україна любить Папу». Те саме ми кажемо сьогодні: «Україна любить Папу». Дякую за молитви і співчуття Україні й працю для миру в Україні. Ви привезли слово Святішого Отця і Папське апостольське благословення. Тож промовте до Божого люду і уділіть це благословення».
Тоді кардинал Сандрі, зокрема, сказав: «Жест прочанства, окрім того що проголошує віру в Господа та є актом посвяти заступництву Матері Божої, робить нас впевненими в тому, що ми не самотні, бо Христос є вірний своїй обітниці перебувати з нами аж до кінця світу. Разом із цим Пресвята Богородиця продовжує огортати весь світ духовним материнством, яке було поручене їй її Сином під хрестом».
Він закликав просити Бога збільшити нашу віру і дарувати нам дар відкритості наших очей до розуміння того, що жест, який ми звершили, переживаючи цю прощу, не є чимось, що нам належить: «Цей жест закликає нас довірити своє серце і життя Христові, щоб і ми могли за прикладом Марії сказати: «Хай буде мені за Твоїм словом» – відповідно до власного покликання. Які потоки Божої благодаті зможуть сходити із цього дня, якщо кожний зміг би звершити, починаючи зі своєї сім’ї, принаймні один жест примирення і миру!» – наголосив кардинал.
«Ви знаєте, що я є тут, аби розділити радості й печалі вашого народу, а в особливий спосіб Української Греко-Католицької Церкви, заносячи всім близькість і благословення Папи Франциска, – мовив далі кардинал Леонардо. – Крім молитви за дар миру в цій країні, сьогоднішня проща зосереджена на кількох споминах: святого Йосафата, святкування якого збігаються із благословенням корон, що були накладені на чудотворну ікону Пресвятої Богородиці Зарваницької 28 серпня того ж року, та 125-ї річниці від дня народження кардинала Йосифа Сліпого.
12 листопада 1979 року святий папа Іван Павло ІІ, очолюючи єпископську хіротонію Мирослава Івана Любачівського, як Митрополита Філадельфійського для українців, звертався такими словами до кардинала Йосифа, які також висловлюють почуття Папи Франциска та Вселенської Церкви до вас сьогодні». Він казав: «Бажаю скористатися сьогоднішньою нагодою, щоб висловити вам шану, яку відчувають до вашої Церкви Апостольський Престол та вся Католицька Церква. Вірність, засвідчена Петрові та його наступникам, спонукає нас до особливої подяки та до взаємної вірності у ставленні до тих, хто її зберігає з великою твердістю та душевною повагою. Бажаємо пожертвувати їм свою правду і любов. Бажаємо з усіх сил розрадити у випробуваннях тих, хто терпить саме через свою вірність. Бажаємо з усього серця запевнити внутрішню єдність вашої Церкви та єдність із осідком святого Петра» (12 листопада 1979 року).
Префект закликав поручити Марії, разом із наміренням за мир в Україні, також особливу молитву за молодь цієї країни. «Любімо та слухаймо завжди Пресвяту Богородицю! Вона навчить нас, як із нас творити чесний та щедрий дар Богові й братам. Попровадить нас у пошуках повноти життя і радості у Христі. Хай Богородиця допомагає нам повторювати завжди у нашому серці слова, які також є проголошенням віри вашого філософа Григорія Сковороди: «Усе минає, але Божа любов після всього залишиться. Усе минає, окрім Бога і любові!» До побачення, Пресвята Богородице Зарваницька! Молися за нас до свого Сина, молися за мир на цій землі та бережи завжди нашого Папу Франциска та Блаженнішого Святослава! Амінь», – наприкінці сказав представник Ватикану.
Департамент інформації УГКЦ