Побачити Христа у створінню – тема духовної віднови Міжєпархіального екотабору «Зеленсвіт 4»
Побачити Христа у кожному створінню намагалися учасники християнського екологічного табору «Зеленсвіт 4» під час дня духовної віднови, який розпочався традиційно ранковою молитвою, яку провели на березі моря. Кожен учасник творив молитву до Бога, зачитуючи цитату із Святого Письма.
Згодом духівник табору о. Володимир Лось виголосив першу науку, в часі якої у доступній формі розповів про дію Святого Духа на життя людини, вибраність до екологічного служіння та умови реалізації цього вибору. У науці духівник закликав довіритися Богові та діянню Святого Духа, який наповняє та оживляє життя людини.
У другому блоці духовних настанов таборовики слухали, яким чином можна стати ефективними захисниками Божого світу.
Згідно з глибоким переконанням о. Володимира, це можна зробити передусім не через заповіді закону (в тому числі й екологічного), але тоді, коли людина зуміє побачити у створінню Христа і буде намагатися ставати подібною до Нього, уприсутнюючи навколо Його спасаючу любов.
У третьому блоці розповіли, при яких умовах можна навчитися цілісно дбати про навколишній світ. Ключовим посланням до учасників екологічного табору в часі всіх тематичних настанов було утвердити молоду людину в глибокій вірі в Бога, у вірі, яка б спонукала до внутрішньої переміни, застанови та переосмислення свого місця у сотвореній Богом дійсності. Наслідком подібної переміни мав би стати спосіб глибокого та цілісного життя у Христі, свідченням якого було б також відповідальне ставлення до навколишнього природного середовища.
Завершився день нічними чуваннями з Вечірнею з Литією з нагоди свята Різдва Івана Хрестителя. Після Вечірні команди учасників, разом з командою управи екотабору показали творчі роботи на тему «Притча про захист Божого творіння, яка не записана у Святому Письмі». Усі учасники чудово впоралися із завданням, в черговий раз засвідчивши свою любов та глибоке розуміння християнської відповідальності за все Боже створіння – природу.
Управа екотабору висловлює вдячність отцю-духівнику за глибокі та змістовні науки, а також сподівається, що і надалі Господь-Творець постійно буде торкатися сердець екотаборовиків через духовні настанови священиків-вихователів, екологічні завдання, вправи, і, таким чином, буде сприяти їх всецілому переродженню у справжніх Христових воїнів – захисників Божого світу.