Як подбати про екосистему?

Великопосна ініціатива, яку проводить екологічне Бюро УГКЦ по всій території України під час Великого посту, включає в себе різні напрямки та аспекти.

Один із основних елементів діяльності екологічного Бюро – це виховання у християнському дусі підростаючого покоління. Слухачами екореферентів єпархій та екзархатів є не лише парафіяни храмів, але й учні місцевих шкіл та інших навчальних закладів.

Роль об’єктивного та правильного формування особистості через доступ до якісної інформації є дуже великою, тому екологічне Бюро наполегливо працює також і у сфері публікації екологічної літератури.

Дитина, що зробила перші кроки в усвідомленні своєї ролі та впливу на екологічну систему нашої планети, хоче вже тут, на своєму локальному місті, зробити щось, що в її силах.

Збір макулатури, прибирання від сміття території, догляд за вже існуючими парками та садами, заснування нових насаджень та інших дій, котрі можливі з огляду на особливості певної території, – це є ті середники, які мають за мету наблизити людину до Богом створеного світу і відчути нашу відповідальність перед ним.

Всі вище перелічені елементи присутні у діяльності екологічного Бюро на території Одеського екзархату. Одну із останніх акцій, яку провів екореферент екзархату отець Дмитро Онуфрик, – це посадка нових дерев у центральному парку с. Олександрівка Скадовського району Херсонської області.

Отець Дмитро разом із вчителем місцевої школи Калкатіним Віталієм Миколайовичем та її учнями, а також із представниками органів місцевого самоврядування вийшли на спільну екологічну акцію, котра відбулася 10 березня 2017 року.

Всі присутні радо взяли участь у даному заході. Після його завершення екореферент наголосив на значенні проведення таких акцій і в майбутньому. Також він розповів про діяльність Екобюро УГКЦ і подарував учасникам літературу на екологічну тематику.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології