Представник від Одеського екзархату взяв участь у семінарі комісії у справах родини

6-8 березня у Марійському духовному центрі, що у Зарваниці, за організації Комісії УГКЦ у справах родини відбувся семінар у напрямку «Душпастерства чоловіків». Участь у семінарі взяли, як голови єпархіальних комісій родини так і миряни, які виявили свою зацікавленість у праці в даному напрямку.

Від Одеського екзархату участь у заході брав голова Комісії Родини о. Юрій Кашуба.

о. Тарас Бабій, працівник Інституту родини та подружнього життя, який значний період життя присвятив вивченню ролі чоловіка опираючись на вчення Павла Євдокимова, доктора філософії та богослов`я, разом із  учасники семінару шукали відповіді на запитання: Хто такий чоловік? Чому сьогодні чоловіки все менше стають чоловіками? Що таке релятивізм та фемінізм і як це стосується чоловіка? Пошук чоловічої ідентичності та архетипу. Одним із свідчень та поштовхом для учасників  став представлений о. Тарасом відео – ролик, у якому Джанна Джессен, відомий американський християнський оратор, активістка напрямку за збереження життя, людина яка народилась в наслідок солевого аборту, у своєму зверненні у парламентарії промовила до чоловіків :

«Чоловіки! Ви створенні для величності, для того щоб бути чоловіками, я вже надто виснажилась  робити вашу роботу!!! Та подумайте для якої величності ви створенні, для своєї величності чи величності Божої?»

Чоловіки я надто втомилась робити вашу роботу сказала Джанна і тут  аналізуючи роль чоловіка та жінки у теперішньому суспільстві ми спостерігаємо руйнівні зміни де жінка бере на себе обов’язки чоловіка, а чоловік перебирає на себе більш жіночні риси поведінки.

То яким все таки  мав би  бути архетип чоловіка у християнському середовищі, перше, що спадає на думку християнина це – Ісус Христос, і тут у творах П. Євдокімова знаходимо слова, що Христос є універсальним Архетипом людськості. Він є другим Адамом, який вміщає в собі все, як перший Адам до народження Єви, який поєднував в собі чоловічість і жіночість без роздільності. Якщо не Христос тоді хто?

Шукаючи відповідь пошуку чоловічого архетипу о. Тарас пригадав нам уривок від Матвія 11:7-9 «Як вони ж відійшли, Ісус про Івана почав говорити народові: На що ви ходили в пустиню дивитися? Чи на очерет, що вітер гойдає його? Та на що ви дивитись ходили? Може на чоловіка, у м’які шати одягненого? Адже ті, хто носить м’яке, по палатах царських. По що ж ви ходили? Може бачити пророка? Так, кажу вам, навіть більш, як пророка». Іван Хреститель є той хто готує дорогу Господеві, той хто здобуває Царство небесне силою. Чи може саме Предтеча є тим архетипом чоловіка?

Підсумовуючи спільні напрацювання о.Тарас наголосив, кожний чоловік покликаний вирівнювати дороги Господеві, кожний на своєму місці повинен готувати дороги Господеві.  Чоловік, який віддаляється від правди губить і свою природу. По завершенні плідної праці у якій  активні учасники  групи розробили систему почергових кроків у програмі плекання в чоловіка – чоловічості, мали змогу почути свідчення учасників в аспекті проходження цього семінару, одне з яких звучало: «Запаливши власне світло свічки ми не можемо запалити ним усіх навколо, тому, що таким чином вони згорять, ми лише можемо допомогти їм віднайти це світло в собі».

Матеріали: о. Юрій Кашуба

{gallery}stories/15.03.17{/gallery}