Передвеликодні реколекції в с. Зміївка

3-5 березня 2017 р. з волі Божої в с. Зміївка Херсонської обл., відбулись передвеликодні реколекції, які провадив о. Василь Ліниця (ЧНІ). Тема реколекції: «Мій мир даю вам» (Ів.14,27).

Реколекції – походить від латинського recollection, що означає відновлення; перегляд своєї «колекції думок», переглянути, чого у душі забагато, а чого, можливо, не вистачає; може, щось треба придбати, а чимось, можливо, поділитися.

Реколекції тривали три дні і ці три дні були для усіх благодатним часом, саме в час духовної віднови, більше приділяємо час Богові і насамперед лікуємо свою душу, вона немовби відпочиває в Божих обіймах. Атмосфера, що панувала протягом трьох реколекційних днів, спонукала до заглиблення у свій внутрішній стан, бо тільки у тиші і спокої серця Господь промовляє до нас. Парафіяни храму Різдва Пресвятої Богородиці мали нагоду приступити до мощей Бл. Василія Величковського. Завдяки о. Василю дуже багато дізнались про життєвий шлях Священномученика  Василія Величковського. Молились Хресну Дорогу з життєписом Бл. Василія Величковського. «Людина та її біль – то була найважливіша зупинка в житті блаженного Василія Величковського“.

Роздумували над теперішньою ситуацією в Україні. «Сльози народу – то плач кожного українця та українки, які не бояться своєї слабкості та є вразливими на неміч інших. То біль тих, у чиєму житті незворотні шляхи накреслив Майдан та війна на Донбасі й Сході України». Молились за мир в Україні та мир в наших серцях. Роздумували про милосердя. «Вчинки милосердя – це простір, де ти можеш заглянути своїй вірі в очі». Перш ніж назвати себе віруючим, запитай себе, коли востаннє ти був милосердний ?

Час Великого посту – це час дороги. Тривалість цієї дороги 40 днів. Цією дорогою пройшов Ісус Христос, несучи на своїх раменах хрест спасіння. Ми  ідучи за Христом, стаємо разом з Ним на цю Хресну дорогу, несемо свій хрест. У кожного він різний, але з Божою допомогою ми несемо свій хрест.

На завершення, парафіяни церкви та настоятель о. Василь висловили слова вдячності отцеві-реколектанту, за  гарну можливість мати духовні науки, сповідь, адже такі реколекції є необхідними для нас, людей. Завдяки його наукам вірні задумувались про щось набагато глибше, про те, що щастя так близько, потрібно лише відкрити серце і душу і побачити його, побачити його в Богові, в Його любові до нас, в Його турботі.

 

Матеріали: о. Василь Барчук

{gallery}stories/07.03.17{/gallery}