Семінар з інтерактивних методів для катехитів Одеського екзархату

17 – 18 лютого в м. Одесі відбувся семінар, в якому взяли участь катехити з чотирьох областей нашого екзархату. Час проведення семінару довелося трохи обмежити, оскільки більшість катехитів долають чималу відстань до м. Одеси, впродовж тижня працюють, а в неділю мають приступити до катехитичної праці на своїх парафіях.

Доповідачем на семінар була запрошена с. Марія Християнка Дем’янчук СГДММ з м. Івано-Франківська, яка 18 років працює в Україні і має великий катехитичний досвід з вірними різних вікових категорій.

Проведення занять носило лекційний та практичний характер. Особливу увагу на семінарі було звернено на катехизацію дошкільнят та дітей молодшого шкільного віку. Катехитам були запропоновані розроблені схеми уроків із застосуванням різних методів подачі катехитичного матеріалу, а також методів комплексної праці спрямованої на формування вольової та впорядкованої особистості дитини. Доповідач звертав увагу на те, що катехит має формувати не тільки розумові навики у дитини, але й волю і почуття, бо саме вольові зусилля і вміння скеровувати свої бажання роблять можливим застосування набутих знань для поступу у духовному житті.

На практичних заняттях розглядалися способи подолання різних перешкод, пов’язані з особливостями праці на парафіях Південних та Східних областей України, які охоплює наш екзархат. У пошуках шляхів вирішення цих питань допомагав живий контакт між доповідачем та учасниками семінару, оскільки с. Марія Християнка мала досвід праці у цьому екзархаті у смт. Врадіївка Миколаївської обл., а також є катехитом-практиком.

Думаємо, що усі учасники семінару мали нагоду збагатити свої педагогічно-катехитичні вміння. Семінар був недовгим, але все ж ми знайшли час, щоб разом молитися, вчитися, виконувати практичні завдання, обговорити різні перешкоди та труднощі в нашому катехитичному служінні, поділитися власним досвідом, і просто поспілкуватися, бо нас тут в екзархаті не так багато, то ж маємо знаходити підтримку одні в одних. Катехити отримали приклад розробленої катехитичної програми та уроків для дошкільнят, а також нове видання «Бабусиної Біблії» (Новий Завіт), яка допоможе вивчати Святе Письмо з дітками.

 

Катехитична комісія Одеського екзархату УГКЦ

{gallery}stories/23.02.17{/gallery}