Відбувся другий модуль програми “Християнин перед суспільними викликами часу”

У суботу, 28 січня, відбувся другий модуль сертифікатної програми «Християнин перед суспільними викликами часу». Головною темою чотирьох тренінгів була економіка України та особливості ведення чесного й водночас прибуткового бізнесу в державі. Спікером цього модуля був доктор соціальної економіки Зиновій Свереда, президент Українського кооперативного альянсу.

Другий модуль програми проходив у приміщенні Катехитичної школи парафії св. Андрія Первозваного УГКЦ. Заплановано, що наступні зустрічі будуть організовані у приміщеннях різних християнських конфесій для того, щоб підкреслити екуменічну зорієнтованість цього проекту.

«Ми раді вітати вас у стінах нашої школи і підтримуємо вашу ідею міжконфесійного діалогу в питаннях покращення різних сфер розвитку України, – з вітальним словом звернувся до учасників о. Ігор Тарас, сотрудник Кафедрального храму св. ап. Андрія Первозваного. – Я бажаю, щоби ця програма стала для вас правдивим джерелом мудрості, яка дасть плоди та поживу на практиці. Досить часто в сучасному суспільстві можна спостерігати, що мудрість стає комерціалізованою, тобто пустопорожньою. Напевно, це завдання кожного з нас – шукати мудрості, що є Правдою життя, а не засобом стяжання та омани».

Протягом так званого «економічного модуля» д-р Зиновій Свереда проаналізував на конкретних прикладах діяльності митрополита Андрея Шептицького початки зародження кооперативного руху в Україні, наводячи паралелі з подібними проектами в Німеччині та Австрії. Були порушені питання соціального підприємництва, етики сучасного бізнесу. Спікер детальніше зупинився на сучасному відродженні кооперативного руху на Волині та Хмельниччині, особливостях його дії та планування, зауваживши, що в основі успішного бізнесу мають бути тверді моральні засади, які будуть виконувати роль рушія і фундаменту водночас.

Також у своїй презентації д-р Зиновій Свереда розглянув принципи планування реформ в Україні відповідно до Соціального вчення Церкви. Спікер зауважив, що в нашій державі постійно намагаються вигадати щось нове та унікальне в той час, коли вже існує безліч успішних проектів реформ, християнських економічних моделей, які можна використати в українській економіці як апробовану форму. Проблема української економіки та бізнесу, на думку д-ра Зиновія Свереди, криється не тільки в недостатньому фінансуванні з боку держави, але й у вихованні дітей та в залишках радянської ментальності українців:

«У нас проблема не з коштами, а зі здоровим глуздом. Наших дітей треба вчити не кар’єризму, а самореалізації, демонструючи гідність кожної професії: від столяра до юриста. Треба, щоб діти вчилися розуміти, що їхнє улюблене заняття насправді може бути їхньою роботою. Для цього потрібно вміти себе представити, зробити власну промоцію. Це проблема, що більшість картають себе за те, чого вони не мають, замість того, щоб цінувати те, що вони мають вже. Звідси незадоволення депресії і таке інше. Не треба боятися щось змінювати, бути не таким, як всі. Ми мусимо пам’ятати, що організована меншість може перемогти неорганізовану більшість. Система спільних інтересів набагато важливіша, ніж ідеологія».

На завершення учасники програми мали нагоду порозважати над основними парадигмами християнського ставлення до економіко-соціальної сфери на базі тексту Климента Олександрійського «Який багач спасеться?». Віктор Жуковський, керівник програми та модератор дискусії, коротко представив чотири моделі християнського розуміння багатства, використовуючи матеріали онлайн-видання Журнал “Християнин і світ.

Третій модуль сертифікатної програми запланований на 18 лютого і буде стосуватися внутрішньої та міжнародної політики України.

 

Матеріали: інтернет-сторінки

https://www.facebook.com/odesaprogram

{gallery}stories/30.01.17{/gallery}