Зустріч сестер-монахинь і катехиток Одеського екзархату

15 грудня в м. Южноукраїнську відбулась зустріч сестер-монахинь і катехиток, яку організував голова комісії у справах мирян Одеського екзархату о. Ігор Ворона.

На зустріч прибули сестри Згромадження Пресвятої Богородиці Фатімської з Кропивницького, сестри Воплоченого Слова та сестри Служебниці Непорочної Діви Марії з Одеси  і сестри Згромадження св. Йосифа з Южноукраїнська. Також в цій зустрічі брали участь катехитки-мирянки з Одеси та Южного.

Зустріч розпочалась спільною подячною Святою Літургією в храмі Всіх Святих Українського Народу, яку відслужив о. Ігор. З нагоди 420-річчя Берестейської унії у своєму слові отець наголосив,  що історія в минулому з однієї сторони свідчить про великий і нелегкий вчинок ієрархів, з іншої –  про Божий дар єдності Церкви, а сьогодення ставить сучасні виклики тим, хто є прямими наслідниками тієї єдності.   

Першою почала доповідь с. Софія Дереш ЗПБФ, яка розповіла про специфіку монашого служіння на Півдні України. Зокрема, с. Софія підкреслила, що «Богопосвячена особа не має дивитись на інших згори, а навпаки, наблизитися до людей та намагатися їх зрозуміти, їхні страждання і проблеми, не дивлячись чи це християнин чи ні. Але це можливо лише тоді, коли станемо близькими до людей.»

Наступною звернулась до учасників голова катехитичної комісії Одеського екзархату, с. Марія Одигітрія, ВС. Сестра представила катехитичний план на 2017 рік, тематику і підготування наступного етапу брейн-рингу у форматі «Що? Де? Коли?»

Також і інші учасники зустрічі поділились своїм досвідом служіння.

Сестри мали гарну нагоду відчути, що всі вони – одна монаша родина і раділи присутністю одна одної.

 

Матеріали: о. Ігор Ворона 

{gallery}stories/16.12.16{/gallery}