Бути милосердними як Отець до Божого створіння: святкова академія з нагоди вручення нагород переможцям VI Всеукраїнського конкурсу «Відповідальність за створіння»

15 грудня 2016 року в конференційному залі адмінбудинку Івано-Франківської архієпархії УГКЦ відбулася святкова академія з нагоди вручення нагород переможцям VI Всеукраїнського екологічного конкурсу «Відповідальність за створіння». Це щорічний конкурс, який вже вшосте організовує Бюро УГКЦ з питань екології з метою плекання свідомості християнської відповідальності за все створіння. Цьогоріч конкурс проходив під гаслом «Милосердні як отець».

Святкова академія розпочалась молитвою до Бога Творця. Опісля до присутніх з вітальним словом звернувся очільник Бюро УГКЦ з питань екології – д-р. Володимир Шеремета, який наголосив на тому, що для подолання чисельних екологічних проблем сьогодення є необхідною зміна свідомості і культури поведінки повсякденного життя кожної людини. «Саме це і є метою конкурсу – плекання нової свідомості відповідальності за Боже створіння», – підкреслив керівник Екобюро УГКЦ, а також зазначив, що «в контексті Ювілейного року конкурс був покликаний сприяти поширенню розуміння щодо значення Божого милосердя для порятунку створеного Богом світу та покликання людини бути милосердними як Отець Небесний у ставленні до свого довкілля».

Згодом члени журі: представник державної Екологічної інспекції пані Ольга Біленька та заступник керівника Бюро УГКЦ з питань екології о. д-р. Володимир Містерман розповіли про процес оцінювання, підкресливши, що роботи учасників конкурсу відзначаються ґрунтовними екологічними знаннями та глибиною світогляду.

Отець Володимир Містерман, наголосив на тому, що «життя» конкурсного вірша, проповіді, катехези чи малюнка не закінчується святковою академією вручення призів, але буде тривати доти, доки посил серця учасників екоконкурсу буде торкатись сердець читачів збірки «Відповідальність за створіння».

Переможців конкурсу нагородили грамотами та цінними екологічними призами, які допоможуть їм вести стиль життя більш дружній до довкілля, а згодом відбувся розіграш супер-призу – електричного велосипеда, який цього року виграла п. Раїса Обшарська, поетеса, авторка багатьох творів, лауреат багатьох конкурсів та літературних премій, серед них «Людина року — 2009», «Жіночі історії», «Я вірю в майбутнє твоє, Україно».

Звернувшись до присутніх зі словами вдячності до організаторів конкурсу п. Раїса згадала відомий вислів: Нічого не можемо зробити з довжиною нашого життя, бо воно в Божих руках, але можемо щось зробити з його повнотою, тому потрібно робити все можливе, щоб наповнювати його добром – добрими вчинками до ближніх та світу, в якому живемо.

 

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології