Глава УГКЦ прибув до Одеси на святкування храмового празнику

11 грудня 2016 року Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав здійснив свій другий пастирський візит до Одеського екзархату. Патріарх прибув на святкування празнику катедрального храму святого Апостола Андрія Первозванного.

Предстоятеля Церкви біля храму зустрічали пишним короваєм та словами привітань маленькі діти, молодь і численна громада вірних, які зібралися у цей погожий день, щоби радо вітати свого «духовного батька» на Одеській землі. Вручивши хрест Главі нашої Церкви отець-настоятель запросив до спільної молитви.

Під час проповіді Блаженніший Святослав відзначив, що сьогоднішнє Євангеліє про доброго самарянина є однією з найдорогоцінніших перлин Святого Писання. За його словами, це Євангеліє було духовною основою цілого року Божого милосердя.

«І, можливо, – зауважив проповідник, – слухаючи притчу про милосердного самарянина ми робимо підсумки, як ми прожили Рік Божого милосердя. Уся ця подія є відповіддю на одне просте питання одного законовчителя, який запитує в Ісуса Христа, а хто є мій ближній? Ми часто думаємо, що нашим ближнім є той, хто фізично близько нас живе чи який належить до того самого народу, до тої самої Церкви… Але відповідь, яку дає нам Христос, до певної міри нас здивує. Бо не фізична близькість, не приналежність до етнічної чи релігійної групи робить нас ближніми. Ближнім є той, хто наближається до людини. Бо можна жити під одним дахом, але бути далекими. Змістом благовісті сьогоднішнього Євангелія є те, що сам Господь Бог, якого ми деколи вважаємо далеким, стає найпершим і найбільш близьким до людини».

Коментуючи притчу про доброго самарянина, Блаженніший Святослав просить замислитися нас над своїми часто злими почуттями. «…Тими розбійниками, – каже Архієрей, – які обдирають нас, ранять і відкидають нас з дороги життя, є ніщо інше як наші гріхи, наші власні немочі. Злоба, яку ми носимо в нашому серці, в певних обставинах виявляється, виходить назовні. І ми дуже часто стаємо жертвами своїх власних грішних вчинків».

«Будьте милосердні і вам простяться ваші гріхи, будьте милосердні і подолаєте смерть, служіть людям так, як Бог послужив вам. Тоді ви будете добрими християнами», – закликав проповідник.

Глава Церкви зауважив, що ми живемо в тяжкі часи в Україні, у часи війни. «Але як спонтанно наш віруючий народ відчув, що те, що дозволить нам вижити, це не є міжнародна політика, не зброя, а милосердя до потребуючих і солідарність. Те, що дозволило нам вистояти, впродовж більш як двох років війни, – це відчуття необхідності послужити тому, хто ранений і стражденний. Ми можемо стояти перед Божим обличчям лише тому, шо в часах агресії проти нашої держави ми отримали силу Божого милосердя і нею почали служити ближньому, це є той внутрішній дух волонтаріату, який до певної міри оживляє і нашу армію, і наш флот і нашу Українську державу», – сказав Глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав звернув увагу на такий прикрий момент, що вірні УГКЦ в Одесі досі мусять молитися в напівпідвальному приміщенні, який є Катедральним собором нашої Церкви в Одесі. «Можливо, – сказав духовний лідер греко-католиків, – це є найбільш дискримінована релігійна спільнота в Україні. Проте я вкотре вам хочу сказати, не переживайте, бо Бог є милосердний. Будьте справжніми християнами, першими зближайтеся до людей  незалежно від того, якою мовою вони говорять, до якої національності належать чи яку релігію сповідують. І ми вийдемо з того одеського підпілля. Ми вийдемо з одеських катакомб, але лише тоді, коли засяємо світлом Христової істини на весь цей Південний край».

На завершення Предстоятель подякував священикам та сестрам згромадження Воплоченого Слова за служіння на цих теренах та за працю, яку можливо і не помітно, проте вона є дуже важливою. Глава УГКЦ відзначив також доброчинців і жертводавців храму, які активно підтримують розвиток УГКЦ в Одесі і вручив патріарші грамоти. Відтак Владика Михаїл висловив слова вдячності Блаженнішому Святославові за пастирський візит на Одещину, батьківську опіку, виголошене Слово Боже і подарував «сувенірний корабель». Молодь парафії в свою чергу, вручили Главі Церкви капітанський кашкет, який Блаженніший Святослав одразу ж приміряв.

Насамкінець, спільно, усі присутніх у святині помолились за мир та спокій в Україні духовний гімн «Боже Великий, Єдиний».

 

Прес-служба Одеського екзархату

за матеріалами: Департаменту інформації УГКЦ

відеорепортаж: Живе Телебачення

{gallery}stories/12.12.16{/gallery}