Блаженніший Святослав освятив приміщення Курії Одеського екзархату та відвідав фрегат «Гетьман Сагайдачний»

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав освятив приміщення Курії Одеського екзархату та відвідав фрегат «Гетьман Сагайдачний».

Пастирський візит Блаженнішого Святослава до Одеси розпочався з освячення приміщення Курії екзархату після недавніх проведених ремонтних робіт. Уже в неділю 11 грудня 2016 р. Б., о 9.00  перед Божественною Літургією у катедральному храмі Блаженніший Святослав та Владика Михаїл разом із священиками відвідали славний фрегат «Гетьман Сагайдачний». Поспілкувалися із нашими військовослужбовцями, які, як зауважив Блаженніший, «справді відмовилися від усіх принад і спокус ворога, від кращих зарплат, від вигідного життя, залишили все, аби бути вірними своїй Батьківщині і своєму народові».

Блаженніший Святослав також додав, що греко-католицькі священики є духовними батьками наших героїв. Архієрей подякував прот. Олександру Смеречинському, морському капелану та всім священнослужителям Одеського екзархату за те, що духовно опікуються Українськими Військово-Морськими Силами.

 

 

Довідка:

«Гетьман Сагайдачний» багатоцільовий корабель Військово-Морських Сил України. Названий на честь Петра Сагайдачного. Флагман ВМС України.

Корабель був закладений 5 жовтня 1990 року як сторожовий корабель «Кіров» на елінгу СБЗ Залив у Керчі, на замовлення морських частин прикордонних військ КДБ СРСР. Був восьмим кораблем цієї серії. Відмінністю від базового проекту було оснащення корабля активними заспокоювачами хитавиці. Спущений на воду 29 березня 1992 року. В червні того ж року урядом України було прийняте рішення про добудову корабля для Військово-Морських Сил, формування яких щойно розпочалося. Кораблеві було присвоєне ім’я «Гетьман Сагайдачний» на честь гетьмана реєстрового козацтва i Війська Запорозького Петра Кононовича Конашевича-Сагайдачного.

Включений у бойовий склад ВМС України 2 квітня 1993 року. 4 липня 1993 року на флагмані Військово-Морських Сил України було урочисто піднято військово-морський прапор. Прапор командирові корабля капітану 3 рангу Володимиру Катушенкові вручив перший командувач ВМС України віце-адмірал Борис Кожин.

У червні 1994 року корабель здійснив офіційний візит до Франції, в 1995 році — діловий візит до Абу-Дабі (Об’єднані Арабські Емірати) на виставку зброї «Айдекс-95», у тому ж році корабель відвідав порт Варна (Болгарія) і Спеція (Італія). У 1996 році зробив перший трансатлантичний похід на чолі загону кораблів ВМС України до США в порт Норфолк. Тоді ж здійснені ділові візити (двічі) у порти Гібралтар (Велика Британія) і Понта-Делгада (Португалія) на Азорських островах.

У 1996 році відвідав Поті, Стамбул і Варну. У червні 1999 року здійснив офіційний візит у складі загону кораблів ВМС України до Ізраїлю в порт Хайфа. У 2000–2004 роках самостійно і у складі груп кораблів відвідував різні порти Туреччини та Болгарії.

У 2008 році корабель упродовж трьох місяців брав участь в антитерористичній операції НАТО «Активні зусилля» у Середземному морі.

З 22 серпня і до 21 грудня 2012 року перебував на плановому ремонті в ПАТ «Севастопольський морський завод». Підприємство здійснило плановий доковий ремонт корабля, поточний і підтримуючий ремонт ракетно-артилерійського озброєння, радіотехнічного озброєння, ремонт внутрішніх приміщень судна.

Згідно з досягнутими домовленостями в рамках військового партнерства України з НАТО заплановано, що в період з вересня 2013-го по січень 2014 року українські сили і засоби залучатимуться до виконання завдань у складі антипіратської операції НАТО «Океанський щит». Передбачено, що в район операції відбуде фрегат ВМС ЗС України «Гетьман Сагайдачний» разом із палубним вертольотом Ка-27 та групою спеціального призначення (оглядовою командою).

Неодноразово приймав на своєму борту вищих державних діячів — Президента України Леоніда Кучму в 1996, 2000, 2001 роках, Президента Російської Федерації Володимира Путіна в 2000, 2001 роках, Президента України Віктора Ющенка в 2005 році, Президента України Віктора Януковичa в 2010 році.

1 березня 2014 року капітан Роман П’ятницький відмовився виконувати злочинні накази російського окупаційного командування і весь склад залишився вірним присязі та народу України.

В листопаді 2014 року судноверф «Україна» Одеського морського порту почала ремонт одного з важливих вузлів «Гетьмана Сагайдачного».

В даний час базується в Одесі.

 

Прес-служба Одеського екзархату

за матеріалами: Департаменту інформації УГКЦ

{gallery}stories/11.12.16{/gallery}