Екологічна освіта в контексті релігійного навчання – проект Міжнародного екологічного об’єднання «Відповідальність за створіння»

Міжнародне екологічне об’єднання «Відповідальність за створіння» (ARGE Schöpfungsverantwortung) створило систему екологічної освіти а рамках уроків віровчення. Новостворений курс став своєрідною синергією екології та релігії – екологічної та релігійної освіти.

Серед 15 освітньо-виховних тем провідне місце займає християнська духовність та екологія; збереження природи, як питання для християнського сумління та вияв віри; питання охорони природи в контексті екуменічного та міжрелігійного діалогу. Курс містить також такі актуальні екологічні теми, як біорізноманіття, зміна клімату, енергетика, продовольча незалежність та безпека, відповідальна культура споживання, а також роль ЗМІ у поширенні екологічно важливої інформації та формування нової екосвідомості.

У процесі екорелігійного навчання використовуються спеціальні плакати, які дають можливість детально обговорити в класі екологічні та соціальні проблеми і мотивувати дітей, щоб ті стали більш активними – тобто щоб школа, як навчальний центр, стала моделлю сталого розвитку.

Навчальні програми були розроблені для старшокласників. Друковану версію можна буде отримати в Міжнародному екологічному об’єднанні «Відповідальність за створіння», або Бюро УГКЦ з питань екології, а електронний варіант доступний за посиланням: http://www.argeschoepfung.at/umweltbildung.html

Папа Франциск в енцикліці «Славен будь» наголосив на гострій актуальності екологічного питання в сучасному контексті. Виходячи з того, що все тісно пов’язане між собою (людина, суспільство, економіка, екологія…) Папа пропонує концепцію цілісної екології, як ключ до вирішення сучасних суспільно-екологічних викликів. Саме тому в навчальній екорелігійній програмі особливий акцент поставлено на цілісний підхід до вирішення екологічних проблем і на формуванні екології душі, як передумови подоланню суспільно-екологічної кризи і збереження нашого спільного дому – створіння Божого.

 

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

з посиланням на сайт ARGE Schöpfungsverantwortung