У Княжичах біля Києва розпочалася зустріч координаторів Стратегії УГКЦ’ 2020

28 листопада в Княжичах неподалік Києва розпочалася всецерковна зустріч координаторів Стратегії УГКЦ’2020 “Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом”.

 

Представники всіх єпархій програми “Жива парафія” з’їхалися, щоб обговорити дальший розвиток Церкви.

Зустріч розпочалася молитвою та благословенням Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава. У вступному слові Предстоятель Церкви відзначив, що програма “Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом” стала дійсністю, що оживляє все церковне тіло. “Спершу, – сказав архиєрей, – ми розглядали парафію саму в собі, але важливо поглянути на парафію в контексті всього церковного тіла. Кожна парафія має відчувати єдність усієї Церкви, особливо на єпархіальному рівні”.

Відтак владика Кен (Новаківський), Єпарх Нью-Вестмінстерський, голова робочої групи для впровадження Стратегії’2020, привітав усіх координаторів та висловив подяку за їхнє служіння.

Після аналізу завдань за 2016 рік владика Богдан (Данило) представив моніторинг проведення пособорових конференцій у всіх єпархіальних структурах УГКЦ. Координатори поділилися досвідом представлення та впровадження Резолюцій VI сесії Патріаршого Собору на єпархіальному, деканальному та парафіяльному рівнях.

Член робочої групи та заступник голови Патріаршої катехитичної комісії с. Луїза Цюпа відзначила біблійний апостолят як один зі складових програми “Жива парафія”. Отець Володимир Заболотний презентував видання Бучацької єпархії “Молитовне читання Святого Письма в парафії як важливий етап формування пастирської та економічної ради”.

Наприкінці першої сесії голова Ради євангелізації та координатор Івано-Франківської архиєпархії владика Йосафат (Мощич), координатор Саскатунської єпархії о. Іван Нагачевський і координатор Луцького екзархату о. Роман Бобесюк поділилися досвідом проведення року Божого милосердя у своїх єпархії та екзархаті.

Перший день завершився Вечірнею за участю братів-семінаристів та наукою, яку виголосив духівник зустрічі координаторів о. Петро Жук, ректор Київської Трьохсвятительної духовної семінарії.

У програмі на 29 листопада запланований розгляд головної теми зустрічі “Служіння ближньому – дияконія”.

 

Департамент інформації УГКЦ
 за повідомленням Секретаріату робочої групи