«Завершується Ювілейний Рік Божого Милосердя, але милосердя має тривати, щоби уприсутнювати любов і доброту Бога для всього світу», – Преосвященний владика Богдан (Дзюрах)

15-17 листопада у Патріаршому домі Української Греко-Католицької Церкви (м. Львів) відбулись реколекції для єпархіальних та екзархальних референтів, а також працівників центрального офісу Бюро УГКЦ з питань екології. Духовні вправи, в серці яких було Боже милосердя провів владика Богдан (Дзюрах), голова Оргкомітету Ювілейного Року в УГКЦ.

Реколекції розпочались молебнем до Христа милосердного. Під час семи реколекційних наук, кожна з яких була інтегрована у відповідне Богослужіння, особливі акценти були поставлені на роздуми про правдивий образ Бога, природою якого є Любов та Милосердя.

«Бог є любов і його любов є дуже особистою. Він не лиш дає нам свою любов як дар «від себе», але «з себе» – «сам себе», – констатував реколектант, основуючись на євангелії від Івана: “Бог бо так полюбив світ, що Сина Свого єдинородного дав, щоб кожен, хто вірує в нього, не загинув, а жив життям вічним” (Ів. 3, 16).

«Спотворений образ Бога провадить до руїни людини і її оточення, правдивий образ Бога любові та милосердя дозволяє нам жити і бути дієвими посередниками Божественного життя», – наголосив владика Богдан.
Реколектант в особливий спосіб наголосив на важливості особистої зустрічі з Христом, яка є одночасно безмежною благодаттю, але й великим викликом. Для того, щоб перемінити світ на краще потрібно відкритись Божій любові і дозволити перемінити своє серце. Для багатьох це може бути великою провокацією, в основі якої є гріх і небажання міняти свої гріховні комфортні звички. Однак на порядку денному стоїть питання «бути чи не бути» – питання життя вічного, особливим ключем до якого є милосердя у «слові – ділі та молитві».

«Завершується Ювілейний Рік Божого Милосердя, але милосердя має тривати, щоби уприсутнювати любов, ніжність і доброту Бога для всього світу», –  підсумував актуальність теми Божого милосердя секретар Синоду єпископів УГКЦ.

 

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології