Блаженніший Святослав освятив у Кропивницькому новий храм

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав освятив у Кропивницькому храм Різдва святого Івана Хрестителя. Йому співслужили владика Михаїл (Бубній), Екзарх Одеського та адміністратор Кримського екзархатів та численне духовенство з різних куточків України, що приїхали розділити радість освячення новозбудованого храму, який прикрасить не тільки місто, але й екзархат.

На подвір’ї новозведеної святині Предстоятеля Церкви зустрічали з хлібом-сіллю та словами привітань маленькі діти, численна громада вірних та декан Кіровоградського протопресвітерату, отець-парох Іван Третяк. Вручивши хрест Главі нашої Церкви священик  запросив до освячення та спільної молитви.

Святкові Боголужіння розпочалися чином освячення престолу й храму та продовжилися Архиєрейською Божественною Літургією, яку своїм чудовим співом прикрасили брати-семінаристи з Київської Трьохсвятительської духовної семінарії. В часі проповіді Блаженніший Святослав звернувся до громади кропивничан, “сьогодні тут в освяченні цього храму в місті Кропивницькому, Господь Бог навідується до свого народу. Сам Спаситель каже сьогодні кожному з нас: не плачте! не сумуйте! Ось я беру вас за руку, я веду вас разом з собою у перемогу над гріхом і смертю, над смутком, відкриваю вам двері життя вічного”.

Глава Церкви пригадав, що він пов’язаний з народженням греко-католицької громади в Кіровограді, а тепер у Кропивницькому. «Пригадую, як у 2005 році тут померла наша родичка, і навіть не було нашого священика, аби її поховати. Будучи ректором семінарії, відвідував цю щойно зароджену громаду, і ми тоді молилися у крипті римо-католицького храму… Потім ми приїхали на це місце і молилися: Боже, поможи нашій беззахисній, безправній горстці людей, які тільки на Тебе надіються. Бо ніхто з можновладців, ні з політиків не хотів допомогти дотримати релігійних прав громаді. І коли виділили землю на храм, то це було як чудо», – розповів Предстоятель.

Глава УГКЦ привітав кропивничан зі святом освячення храму. «Такому храмові може позаздрити будь-який обласний центр. А найбільше я вас вітаю з тим, що Господь Бог вас сьогодні навідав. Вітаю, що Бог є з нами і в Ньому є наша сила», – на завершення сказав Блаженніший Святослав.

Опісля Божественної Літургії Глава Церкви запрезентував копію стародавньої ікони Богородиці “Милосердя двері”, що стане окрасою для новозбудованої святині й нагородив о. Івана нагрудним хрестом з прикрасами. В свою чергу отець-парох, подарував Блаженнішому Святославові ручний хрест від імені усієї громади. Привітати отця-пароха і громаду вірних з освяченням новозбудованої церкви прийшли також очільники міста, області та запрошені гості.

Блаженніший Святослав, Владика Михаїл, а також о.Іван подякували усім доброчинцям, хто спричинився до будівництва цієї святині та вручив меценатам і жертводавцям подячні грамоти. Відтак Владика Михаїл висловив слова вдячності Блаженнішому Святославові за пастирський візит на Кропивницьку землю, освячення храму та виголошене Слово Боже. На завершення всі помолились за мир та спокій в Україні «Боже Великий, Єдиний» і здійснили торжественний обхід довкола нового храму. 

 

Прес-служба Одеського екзархату УГКЦ

Відеорепортаж: Живе Телебачення

{gallery}stories/06.11.16{/gallery}