З’їзд Голів Молодіжних комісій УГКЦ

У дводенному засіданні Голів Молодіжних комісій УГКЦ взяв участь о. Руслан Остафій – Голова Молодіжної комісії Одеського Екзархату. Метою та завданням цього засідання, котре відбувалось у Львові, було обговорення стратегії розвитку та планування праці з молоддю на 2017-2019 роки.

Вступним словом звернувся до голів Молодіжних комісій  Голова Патріаршої Комісії у справах молоді УГКЦ о. Ростислав Пендюк, наголошуючи передусім на важливості таких засідань для правильного планування праці з молоддю. Також, зі зверненням виступив о. Петро Рак – керівник Відділу комісій УГКЦ, наголосив про те, що кожна парафія має не тільки знати, але відчути, що у єпархії чи екзархаті є Молодіжна комісія. Кожного дня ми молилися спільно Божественну Літургію, а вільний час був заповнений грою в боулінг, яка усім дуже сподобалась.

Другого дня був запропонований план, на три роки, взятий із досвіду європейських країн, зокрема Польші, котрий показує свою ефективність не на словах, а на ділі. Метою цього плану також є знайти священиків, тих, котрі мають бажання працювати з молоддю на парафіях та усякими способами підтримати їх. Наголос також був поставлений на правильні підходи до молоді, щоб вона стала активною та рушійною силою, бо вона є підвалиною на котрій маємо будувати Нову Церкву. Спільними зусиллями  ми дійшли до таких висновків, що:

  • Сучасна молода людина сприймає віру та Церкву через призму стереотипів;
  • Священики недостатньо підготовлені до праці з молоддю та не розуміють потреб молодих людей;
  • Брак усвідомлення власної ідентичності багатьма молодими людьми;
  • Масова еміграція;
  • Недостатня присутність Церкви у ЗМІ.

Це лише декілька викликів, які стоять перед нами і над котрими ми маємо працювати , і на які хочемо шукати відповідей – обговорення на засіданні представників молодіжних комісій єпархій, екзархатів та монаших згромаджень УГКЦ.

 

Голова Молодіжної комісії екзархату

{gallery}stories/04.11.16{/gallery}