Звернення-заклик Бюро УГКЦ з питань екології з приводу проведення Всеукраїнської екологічної акції «Посади дерево Миру»

Бюро з питань екології Української Греко-Католицької Церкви ініціює Всеукраїнську екологічну акцію «Посади дерево Миру».

Тисячі вбитих, десятки тисяч поранених, мільйони біженців і переселенців, важкий удар по економіці і зубожіння населення всієї країни – усе це лиш деякі з-поміж згубних наслідків війни на Сході України.

Разом з людьми від воєнних дій страждає все створіння Боже – природа, безмовно волаючи від болю і взиваючи про милосердя. Сотні тисяч розривів снарядів, мін та гранат понівечили землю та отруїли безліччю токсичних хімічних речовин, зокрема важкими металами та фосфором. Лише 1 кг вибухівки утворює декілька десятків куб. м токсичних газів: SO2, NOx, CO та інших, серед яких є також і ракотворні.

Крім забруднення повітря, землі та води, до катастрофічних екологічних наслідків призводять лісові та степові пожежі, спричинені масовими артобстрілами та умисними підпалами в тактичних цілях. Від полум’я війни на Сході України вже постраждали сотні тисяч гектарів степової та лісової рослинності. Враховуючи, що основні масиви лісів в межах зони АТО є штучними насадженнями на місці піщаних арен, після вигорання на місці лісу відкриваються оголені піски, не вкриті рослинністю та відкриті для ерозії.

Усі екологічні наслідки війни фокусуються на людині, яка їх спричинює, але зрештою і сама стає їх жертвою, адже через руйнування природи підриваються основи благополуччя суспільства і виникають численні загрози для здоров’я та життя людей.

Маючи за мету привернути увагу до катастрофічних соціально-екологічних наслідків війни на Сході України, об’єднуючись у молитві та ділах милосердя стосовно Божого створіння, бажаючи внести посильну лепту для їх подолання, Бюро з питань екології Української Греко-Католицької Церкви ініціює проведення безтермінової акції «Посади дерево Миру», яка розпочнеться 5 листопада, напередодні Міжнародного дня запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів. Координаторами акції на регіональному рівні виступають єпархіальні та екзархальні референти Бюро УГКЦ з питань екології.

Закликаємо духовенство, вірних та всіх людей доброї волі до цієї безтермінової акції та діл милосердя до Божого створіння. Сподіваємось також на відповідну підтримку органів влади та державних природоохоронних інституцій.

Миру прагне виснажена війною Україна, миру бажає кожна людина, миру жадає все створіння Боже! Мир запанує тоді, коли людина перебуватиме в мирі з Богом, матиме мир Божий у власній душі і виявлятиме його через вчинки милосердя до ближніх і навколишнього світу.

Д-р Володимир Шеремета,
керівник Бюро УГКЦ з питань екології
Київ – Івано-Франківськ, 03.11.2016

Просимо священиків долучати в часі Богослужінь таке молитовне прохання:

Всемогутній і всемилостивий Боже, Ти довго терпиш наші провини і щедро виливаєш своє милосердя на тих, хто покірно прибігає до Тебе. 
Зі скрушеним серцем благаємо Тебе: дозволь, щоб перед Тобою, Володарем Миру, замовкла всяка зброя, яка нищить життя і руйнує створений у Твоєму Сині світ, 
і щоб у світі залишилась лише одна-єдина «зброя» – Любов до Тебе, до наших ближніх і до цілого створіння – природи. Молимось Тобі, вислухай і помилуй.