Завершилися реколекції для родин священиків Одеського та Кримського екзархатів

3 листопада 2016 року у Коблево завершилися реколекції для священичих родин Одеського та Кримського екзархатів.

У рамках чергової пособорової зустрічі зі стратегії УГКЦ 2020, 2 листопада з доповіддю про «молитву» та «служіння ближньому» завітав о. міт. Петро Криніцький, парох м. Мелітополя, щоби поділитися досвідом й особливостями оживлення парафії на південно-східних теренах наших екзархатів.

Отець Петро надзвичайно харизматична особистість, молитовний і дієвий священик, який зумів за 23 роки пастирського служіння в Україні звести для Божої слави не один десяток каплиць і храмів. Його шлях, подекуди був надзвичайно тернистим, а мета, яку отець ставив перед собою – здавалась неможливою для людей, проте можливою для Бога: «У спілкуванні з Богом потрібно ставати покірним, без масок. Люди чекають на свідчення священика, що Бог є Богом саме мого служіння, а найперше мого життя. Ми священики особливо повинні слухати Голосу Божого, який до нас промовляє у Святому Письмі, приватній молитві, та під час Божественної Літургії».

Реколекції містили в собі насичену програму, до якої входили приватні молитви, науки, спільні вервиці, духовні розмови священиків й їхніх дружин з Владиками, бесіди й ділення думками під час круглих столів.

Владика Степан наголошував на любові до молитви: «Священик, Слуга Божий, має молитися не лише за себе та рідних, але і за свою паству, за повірені йому парафії». Враховуючи, що реколекції для священичих родин, Єпископ особливу увагу звернув на спільну молитву у сім’ї: «Залишаючи чи опускаючи молитву ми починаємо духовно деградувати».

У благодатний час реколекцій всі присутні мали можливість приступити до Св. Тайн Сповіді та Св. Причастя.

На завершення, Владика-реколектант уділив усім учасникам Архиєрейське благословення і повний відпуст. В свою чергу Владика Михаїл подякував екзарху Донецькому й усім присутнім за участь у цих духовних вправах на дорозі глибшого пізнання Бога.

Наступні реколекції для родин священиків заплановано провести у місяці червні 2017 року.

 

Прес-служба Одеського екзархату УГКЦ

{gallery}stories/03.11.16{/gallery}