Глава УГКЦ: «Корупціонерами є не тільки ті, хто бере хабарі, а й ті, хто їх дає»

У тому суспільстві, де люди готові давати хабарі, будьте певні, обов’язково знайдуться і ті, хто готовий їх брати. Таку думку висловив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у програмі «Відкрита Церква» на тему корупції.

«Дуже часто, – сказав Предстоятель, – коли ми чуємо про корупціонерів, то одразу думаємо про чиновників, про тих, які перебувають на високих посадах, зловживають своїм становищем і беруть хабарі.

Але насправді корумпованим є все наше суспільство. Важко знайти якусь сферу нашого суспільного життя, де б справді не було корупції. Корупціонерами є не тільки ті, хто бере хабарі, а й ті, хто, аби знайти дорогу найменшого спротиву, дає хабарі».

Блаженніший Святослав процитував вірш українського класика «Всякому городу нрав і права», де є такі слова: «Хто не помаже, той дуже скрипить». «Правда є такою, що в боротьбі з корупцією кожному з нас потрібно насамперед поглянути на свою поведінку, на власне життя», – додав він.

«Мені видалися цікавими слова одного чоловіка, який сказав: «Мені важко жити, бо я не даю хабарів». Якщо б ми справді відважилися іти важкою вузькою тернистою дорогою і сказали собі: я не беру і не даю хабарів… Саме такою особистою позицією кожного українця з допомогою Господа Бога все-таки можна поставити дуже серйозний спротив корупції», – підкреслив Глава УГКЦ.

 

Департамент інформації УГКЦ