Постійна формація духовенства Одеського та Кримського екзархатів УГКЦ

В днях від 3 по 5 жовтня 2016 р. у м. Скадовськ, Херсонської обл. вiдбулись черговi формаційні зустрічi священнослужителів Одеського та Кримського екзархатів УГКЦ. Приготова програма ставила за ціль поглибити чотири аспекти формації духовної особи і передбачала різні заходи, які заторкували людський, духовний, науковий та пасторальний вимір.

Перший аспект виражався головно в тому, щоб духовенство, яке приїхало з Одеської, Херсонської, Миколаївської, Кіровоградської області та Криму мали можливість перебувати разом та обмінюватись власним життєвим досвідом, який вони отримують душпастирюючи на цих теренах України.

Наступний вимір формації зосереджувався на спільній молитві церковного правила, служіння Божественної Літургії та слухання духовних наук виголошених Правлячим Архиєреєм Кир Михаїлом (Бубнієм).

В свою чергу наукова частина складалась з семи доповідей, які мали за ціль представити організацію та ведення церковної громади-парафії у контексті сучасних документів Католицької Церкви. Доповідачі, а саме о. д-р Андрій Танасійчук, протосинкел екзархату, зосередив увагу учасників на деяких особливостях життя парафії у світлі церковного права та сучасних документів УГКЦ парафіяльного значення. Натомість о. д-р Микола Слободян, судовий вікарій та канцлер екзархату, допоміг зрозуміти священнослужителям завдання та значення церковного трибуналу в діяльності партикулярної Церкви, якою є єпархія чи екзархат. Третім доповідачем був о. ліц. Віталій Храбатин, радник Пасторально-міграційного відділу Патріаршої курії УГКЦ, який на основі документу Святішого Отця Франциска Amoris laetitia (Радість любові), висвітлив значення, покликання та труднощі родини, а також завдання Церкви та її душпастирів, щодо її захисту в сучасному світі.

Пасторальний вимір священничого служіння на парафії представим о. Василь Ліниця, (редемпторист), який наголосив на різнх формах можливого душпастирювання на парафії та показав способи, які допоможуть поглибити її духовне життя (літні табори для дітей та молоді, реколекції та місії на парафії).

Наступні формаційні дні заплановано провести навесні 2017 р.

 

Прес-служба Одеського екзархату УГКЦ