В Одеському екзархаті відсвяткували День катехита

В останню неділю вересня в УГКЦ святкується День катехита. З цієї нагоди з благословення Преосвященного Владики Михаїла (Бубнія), Правлячого Архиєрея Одеського екзархату, екзархальною катехитичною Комісією було організовано день духовної віднови та формаційні зустрічі для катехитів, які служить в екзархаті. Події розпочались урочистою Божественною Літургією, яку очолив протосинкел о. Андрій Танасійчук.

Під час проповіді священнослужитель порівняв особу катехита до свічки, яка горить та яка дає світло для інших. В проповіді було підкреслено, що катехит – це людина, яка не тільки повинна вчити про Бога, але яка в першій особі повинна пізнати Бога. Для кращого сприйняття вищесказаного, проповідник навів деякі характерні ознаки, якими повинен відзначатись катехит.

Найперше катехит – це особа, яка розмовляє з Богом. Прикладом є Пресвята Богородиця, яка під час Благовіщення розмовляла з представником Бога – з ангелом. Так само і катехит у своєму щоденному житті, крім зовнішнього приготування до лекцій, повинен розмовляти з Богом і його розмова має закінчуватися словами Богородиці – нехай буде воля Твоя.

По – друге катехит повинен шукати Бога під час реалізації своєї місії. Так як це робили праведний Симеон та пророчиця Анна, яка ставши вдовою, жила при храмі. Вони обидвоє шукали Бога і тому можуть бути прикладом для кожного катехита.

Третьою ознакою катехита — це є те, що він звіщає Бога і в такий спосіб наповнює інших людей благою вістю. Так само як це вчинила Марія, яка після Благовіщення пішла до Єлизавети та розповідала їй те, що з нею сталося, та Захарії, який також розмовляв з ангелом, але не повірив йому. Як Марія підтримувала батьків Івана Христителя, так само і катехит є покликаний до такого служіння.

Тому з певністю можна вважати, що Пресвята Богородиця є першим катехитом для людини.

Проповідник заохотив не розчаровуватись кожного катехита з труднощами, які він може зустріти під час виконання такої місії в Церкві, як також знаходити час на особистий відпочинок.

По завершенні Літургії відбувся чин благословення катехитів на катехитичне служіння в новому році. Після того в парафіяльному залі відбувся спільний сніданок, представлення нових осіб, а також наукова частина, яка складалась з виголошення доповіді та круглого столу

Учасниками такої зустрічі були представники духовенства з Одеси та Чорноморська, представники чернечих інститутів з Кропивницького, Южноукраїнська і Одеси та миряни з Одеської та Херсониських областей.

На кінець учасники подякували Сестрі Марії Розп’яття із Згромадження Сестер Воплоченого Слова за три роки її служіння в Одеському екзархаті та побажали успіхів на новому місця служіня.

 

 

Катехитична комісія Одеського екзархату УГКЦ