Кожний день роботи Синоду Єпископів УГКЦ складається з молитви і сесійних засідань

Кожного дня робота Синоду Єпископів УГКЦ, який зараз триває у Брюховичах, складається із двох важливих частин: молитви і сесійних засідань. Варто відзначити, що вранці єпископи служать Літургію, перед обідом Шостий час, ввечері Вечірню. Проповідником на цій сесії Синоду є отець Мирослав Татарин із Канади.

Крім того, 8 вересня владики Синоду Єпископів УГКЦ в Перемишлянах і Уневі провели день духовної віднови. Ще одним особливим моментом сталаПанахида на Личаківському цвинтарі за упокій загиблих в АТО воїнів і волонтерів.

У коментарі Департаменту інформації УГКЦ о. Мирослав розповів, що для роздумів владик він готує проповіді на основі двох тем. «Цей рік – Рік Божого милосердя. І власне це є тема і головна думка всіх проповідей. Також темою Синоду є дияконія – служіння. Отже, саме Боже милосердя і служіння є сторонами однієї медалі», – сказав священик.

«У проповідях, – продовжив о. Мирослав, – намагаюся підкреслити передусім потребу зрозуміти і прийняти, що ми всі – від церковної верхівки і донизу, від політичної верхівки і донизу – є слабкі та грішні, ми всі маємо свої провини і слабкості. Але апостол Павло каже, що в тому є радість. Радість, що пізнавши і визнавши нашу слабкість, ми відкриваємося до сили Божої благодаті, Божого милосердя. А в наверненні від слабкості до прийняття у своє серце Божої ласки є надзвичайно велика наука для нас усіх. А особисто, вважаю, що це є головним у сьогоднішньому світі».

В Україні – війна, каже священик, хтось вважає, що це Божа кара. «Ні, це не Божа кара. Це є наслідок дій тих людей, які відвернулися від Божої благодаті, від Божого милосердя. Але це не тільки феномен в Україні. Це проблема всього світу. Уряд Канади прийняв закон, який дає право попросити хворій людині лікаря допомогти їй вчинити самогубство. Це страшно. Це відбувається, бо ми живемо у світі, де не розуміють, не пізнають Божої благодаті, Божого милосердя», – переконує о. Мирослав.

«Тому, гадаю, важливо нам усім відновити в собі розуміння того Божого милосердя. Щоб не тільки говорили, але щоб світ бачив через нас, який Бог милостивий і чоловіколюбець», – просить замислитися священик.

 

 

Департамент інформації УГКЦ