«Ми не можемо повернути назад ваших найдорожчих, але можемо розділити ваш біль», – Глава УГКЦ до родичів загиблих в АТО

Ми хотіли приїхати на це кладовище, щоб стати перед могилами наших героїв – військовослужбовців і волонтерів, які поклали своє життя на вівтар України. Жертва, яку вони склали, є нашим великим скарбом – духовним і національним. Цей скарб стане наріжним каменем нової вільної України. На прикладі цього духовного скарбу будуть виховуватися нові покоління українців.

Звернувся Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав до родин загиблих в АТО воїнів і волонтерів під час молитви на Личаківському цвинтарі у Львові.

Глава Церкви додав, що на їх прикладі будуть вчитися любові й патріотизму: «Стоячи перед їхніми могилами, ми хочемо їх вшанувати, схилити перед ними голову, скласти їм нашу найглибшу шану». Він наголосив, що через їхню жертву український народ спонтанно, але водночас глибоко висловив християнське розуміння геройської смерті. Бо тепер навіть малі діти знають, що означають слова: «Герої не вмирають».

«Ми, християни, знаємо, що героєм людину може зробити не ненависть до ворогів, а любов до своєї Батьківщини, до своєї родини і всього, що ми маємо найсвятішого і найріднішого в нашому серці. Людина, що має в серці любов, здатну на героїзм, не вмирає. Адже любов, яка походить від Бога, сильніша за смерть, – пояснив Блаженніший Святослав. – Ми відчуваємо, що вони живі, що вони є з нами, чують і бачать нас».

«Ми не можемо повернути назад з вічності ваших найдорожчих, яким би ще жити і жити, любити, будувати, народжувати і виховувати дітей. Але ми можемо бути з вами і розділити ваш біль», – сказав Предстоятель УГКЦ.

Сорок єпископів УГКЦ з усіх куточків земної кулі помолилися з родичами загиблих в АТО, окропили могили свяченою водою та поставили лампадки. Після цього Блаженніший Святослав із кожним присутнім родичем особисто поспілкувався і подарував духовну літературу.

«Ми не можемо вам їх повернути, але хочемо бути з вами, щоби ви відчували себе членами великої церковної спільноти», – звернувся Блаженніший Святослав до однієї із матерів, син якої загинув на війні. А інша матір, підійшовши до Глави УГКЦ, подякувала за те, що Церква безперервно молиться за мир і попросила не припиняти цієї молитви.

Серед родичів загиблих було багато дітей, яких щедро благословив Блаженніший Святослав. До одного хлопчика, сина загиблого в АТО воїна, він сказав: «Тримайся, будь мужнім і великим, як твій тато».

 

Департамент інформації УГКЦ