У Львові Божественною Літургією розпочався Синод Єпископів УГКЦ

Архиєрейською Божественною Літургією у соборі Святого Юра розпочалася чергова сесія Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви.

«Цією Божественною Літургією розпочався Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви. Єпископи прибули з усього світу, щоб стати перед обличчям Богородиці «Милосердя двері», – відзначив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних.

Секретар Синоду владика Богдан (Дзюрах) прочитав Декрет про скликання чергової сесії Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви від 16 березня 2016 року. Чергова сесія Синоду проходитиме у Брюховичах під Львовом 4-11 вересня 2016 року.

Головною темою цього Синоду є «Дияконія» – служіння. «Ми, єпископи, – зауважив Предстоятель Церкви, – хочемо себе запитати, як повинні ми ділитися Божим милосердям з тими, хто його найбільше потребує. Хочемо запитати себе, наскільки ми чинимо діла милосердя щодо тіла і душі ближнього. Наскільки наші єпархії, парафії є цими осердями, якими горить вогонь Божого милосердя для кожного потребуючого, незалежно від того, якою мовою він розмовляє, до якого народу належить чи до якої церкви ходить».

«Завдання Синоду – подумати, як найкраще бути сьогодні свідками Євангелія Божого милосердя у сучасному світі», – поділився Блаженніший Святослав.

В Архиєрейській Літургії взяли участь численні владики, які прибули на Синод з усіх куточків світу, Архиєпископ Клаудіо Гуджеротті, Апостольської нунцій в Україні, та Глава Мелхітської Греко-Католицької Церкви, Патріарх Григорій ІІІ (Лахам), осідок якого розташований у Сирії.

Під кінець Літургії у своєму слові Апостольський нунцій запевнив, що Святійший Отець Папа Франциск уважно слідкуватиме за роботою Синоду. «Папа обіймає весь український народ з батьківською любов’ю свого серця. Він відчуває, як уся Церква голосить через сльози своїх вірних у страху перед майбутнім і в терпіннях сьогодення», – наголосив Архиєпископ Клаудіо Гуджеротті.

«Та Церква возвеличується, бо знає, що Слава Божа є більша за всі труднощі і болі людського життя. Возвеличується, бо знає, що ця прекрасна земля і цей Божий люд, який переносить болі і труднощі, чекає на свою нагороду. Возвеличується також уся сирійська земля, яка представлена Блаженнішим Григорієм, яка так само добре знає втрату людського життя. Церква возвеличується, бо знає, що цей Синод принесе Боже милосердя. Возвеличується, бо знає, що кожен єпископ УГКЦ відчуває глибоку відповідальність за весь Божий люд, за всі парафії, які Господь поручив під їхню опіку. Возвеличується, бо цей Синод матиме за тему «Дияконія». І хто, як не Церква, зможе цьому народові принести служіння Божого милосердя», – відзначив представник Папи в Україні.

У свою чергу Патріарх Григорій, який неодноразово бував в Україні під час важливих подій УГКЦ, зокрема під час інтронізації Блаженнішого Святослава як Глави Церкви, передав вітання з усіх земель Антіохійського Патріархату.

«Наші країни перебувають у стані війни. У Сирії війна триває уже шість років, в Україні трохи менше… Хоча минуло багато років після Другої світової війни, ми й на далі знаходимося перед лицем воєн по цілому світі. Можемо сказати, що світ без Бога – світ без миру, світ без Бога – світ війни. Тому ми покликані бути синами миру, синами воскресіння і життя. Ми маємо бути послідовниками давніх християн на Близькому Сході і бути синами і дочками миру. Наше покликання як християн – покликання до воскресіння, життя і милосердя. У Сирії та Україні ми подаємо свідчення мучеників. Але також ми покликані давати свідчення життя. І для світу, який втратив Бога, маємо давати свідчення віри», – переконаний Патріарх Григорій.

«Хочемо перш за все бути об’єднані у вірі, а не війною в наших країнах. Тому хочеться закликати: ні війні у Сирії, ні війні в Україні! Слава Україні!», – закликав Глава Милхітської Церкви.

Насамкінець Глава УГКЦ Блаженніший Святослав закликав усіх вірних Церкви молитися цього тижня за благодать Святого Духа на діяння Синоду. «Пресвята Богородице «Милосердя двері», виблагай для нашого Синоду благодаті Духа Святого для добрих рішень. Мати наша, виблагай миру і любові для української землі», – помолився Предстоятель.

 

 

Департамент інформації УГКЦ