Бюро УГКЦ з питань екології готується до безкомпромісної боротьби з екологічним гріхом

30 серпня 2016 року Божого в архієпархіальному приміщенні Івано-Франківської архієпархії УГКЦ відбулась чергова квартальна зустріч єпархіальних і екзархальних референтів Бюро УГКЦ з питань екології. Метою даної зустрічі була підготовка до екологічних місій для порятунку створіння, які у всіх єпархіях та екзархатах УГКЦ в Україні розпочинаються в день Бога Творця (14 вересня).

Зустріч розпочалась вступним словом д-ра Володимира Шеремети, керівника церковної екологічної інституції, який коротко пригадав мету та завдання, а також лаконічно дав певні напрямні щодо оптимізації праці міжєпархіальної екологічної мережі. Очільник Екобюро поділився здобутками спільної діяльності на представив нові видання, які нещодавно побачили світ і, які стануть у пригоді під час екологічних місій.

Зустріч референтів була поділена на три робочих блоки, в кожному з яких доповідачі представляли різні теми, маючи за мету покращити працю екологічної мережі на загал і в час екологічних місій зокрема.

В першому робочому блоці до слова було запрошено Зиновія Свереду, доктора соціальної економіки, доцента Папського Григоріанського університету (Рим) та президента Українського Кооперативного Альянсу, який розповів присутнім про те, як слід будувати і розвивати громади. Беручи за основу успішну і прогресивну діяльність праведного митрополита Андрея Шептицького, доповідач поділився знаннями щодо того, як слід здійснювати соціальне планування території і громади,  щоби всім від того була максимальна користь. «Коли це починає функціонувати відбувається щось надзвичайне, люди починають реалізовувати і прославляти Бога і що важливо, під час такої діяльності пріоритетним завданням є збереження Божого Створіння – природи“, – виокремив доповідач. Екореференти із захопленням слухали п. Зиновія, ставили конкретні запитання і – найголовніше зробили висновок, що отримані знання стануть у пригоді під час проведення екологічних місій, особливо під час зустрічі з місцевою громадою та органами місцевого самоврядування.

У другому робочому блоці п. Аліна Брезіцька, місцевий координатор житлово-комунальних програм ВГО «Громадянська мережа ОПОРА» представила тему «Пропаганда енергоефективності: нові виклики та можливості. Представлення проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні»».

Ранішні доповіді завершились коротким аналізом діяльності Екомережі під час літнього періоду 2016 року,  який провів о. Володимир Містерман, заступник керівника Екобюро.

Третій робочий блок був цілковито присвячений підготовці до проведення екологічних місій для порятунку створіння. На основі минулорічної діяльності о.Володимир Містерман представив зведений, підсумковий звіт, на основі якого розповів про те, на чому слід наголошувати і чого слід уникати, щоби під час екологічних місій максимальна кількість вірних могли в доступний спосіб почути спасаючу Звістку про правдиве місце людини серед Божого Створіння.

Озброївшись необхідними знаннями і ще більше запалившись місійним духом, екореференти роз’їхались по своїх єпархіях, щоби розповісти посеред своїх вірних те, як сильно Боже Створіння прагне милосердя.

 

Джерело:

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології