Екскурсія до «мирного атома» на теренах Одеського екзархату

31 липня 2016 екореферент Одеського екзархату отець Дмитро Онуфрик, у рамках проведення різних акцій та заходів щодо ознайомлення молодого покоління із альтернативними джерелами енергії, здійснив екскурсію із групою людей до Південоукраїнської Атомної Електростанції.

Мета поїздки – це наочне ознайомлення із роботою електростанції, її масштабами, продуктивною здатністю, кількістю обслуговуючого персоналу.

Перше враження, яке справило на учасників екскурсії, це думка про могутність людського розуму і його колосальні можливості, які можна використовувати для добра людей.

Час відкриття ядерної енергетики – це  момент великого прориву, час великого досягнення в науці. На жаль, з плином часу із досвіду великих трагедій, які мали місце, особливо в нашій країні, ми розуміємо, що «мирний атом» – це також і великі розчарування, біль та смерть.

Світовий досвід підказує, що крок за кроком ми можемо відмовлятися від атомної енергії і застосовувати справді мирні альтернативні джерела енергії. Україна може похвалитися навіть і своїм досвідом, тому що в нашій державі на даний час вже функціонує декілька таких успішних проектів.

На жаль, цей процес зміни в Україні дуже довгий і болючий через певні матеріальні зацікавлення. Дехто навіть хоче збільшувати і розбудовувати Атомні Електростанції, але ми маємо пам’ятати, що ніякі кошти не замінять людського життя, ніякі кошти не залагодять нашої образи, яку ми завдаємо нашому Творцеві через захланність, непоміркованість, нерозважність у ставленні до використання природних ресурсів, які мають бути лише для добра, добробуту та для осягнення Царства Отця вже тут, на землі.

 

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології