«Це – молодь Папи!»

Такий клич неодноразово звучав серед 2-х мільйонного натовпу, що зібрався на Світові дні молоді у Кракові з 25 по 31 липня цього року.

І дійсно, це була молодь Папи. Понад 2 млн. молодих людей з цілого світу з’їхалися до Кракова, бо хотіли зустрітися з представником Христа на землі, з Папою Римським. Вони вірять у Христа, вони шукають Христа у Його Апостолах і Церкві, заснованій на них. Вони хочуть чути, що скаже Христос устами сьогоднішнього Петра – Папи Франциска.

Наша група молоді Одеського екзархату, яка складалася з 54 осіб, відчувалася краплею у тій великій та бурхливій ріці. Але без тієї краплі ріка була б все-таки меншою.

Наші хлопці і дівчата гармонійно влилися у той натовп, гучно віталися з усіма, співали і танцювали, молилися і слухали. «Не думав, що Католицька Церква така велика», – сказав один з наших хлопців. «Я скріпилася у вірі», – ствердила одна з дівчат. «Папа говорив так, що аж мурашки бігли по шкірі»… «Я нарешті знайшла відповідь на запитання «А де Бог, коли людина страждає?»… «Диванна молодь» – дуже влучно сказано, дуже актуально»… Ці та багато-багато інших висновків робила молодь для себе.

Нас вражало все:

  • гостинність і щедрість поляків, господарів СДМ, які дбали про найменші наші потреби, смачно годували, проводили екскурсії і т.д.;
  • добра організація руху такої маси людей, яка, очевидно, вимагала титанічних зусиль з боку організаторів, серед яких були і українці;
  • «нормальність» і добрий дух молоді, яка посміхалася, співала, танцювала, кричала і цим виражала свою правдиву радість від життя у ласці Божій;
  • велика кількість тих хлопців і дівчат, які протягом двох тижнів, щодня приступали до Святих Тайн Сповіді та Причастя;
  • готовність священнослужителів та богопосвячених осіб вислухати, розрадити, підтримати молодь на нелегкій дорозі віри;
  • проповіді та повчання Папи, сказані з великим розумінням молодих сердець, їхніх потреб і спокус;
  • наш молодий Блаженніший, який допоміг нам відчути себе майбутнім Церкви в Україні, її багатством і силою;
  • кількість історичних пам’яток у Польщі і знання поляками власної історії, чого нам, українцям, варто повчитися;
  • краса польської природи, яку ми могли споглядати, катаючись на каяках по р. Вепр біля Любліна. Незабутні враження!
  • щедрість поляків, які своїми пожертвами допомогли, щоб наша група перебувала на СДМ безкоштовно протягом двох тижнів. В іншому випадку участь багатьох з нас була б сумнівною.

Думаю, перерахувати і висловити все, що відбулося, відчулося і зрозумілося на СДМ, просто неможливо. Занадто великою була дія Духа Святого, щоб її можна було передати людською мовою. Можемо тільки ще і ще раз дякувати Богу за всі отримані ласки і враження, а також нашому Преосвященному владиці Михаїлу (Бубнію) за підтримку і допомогу, без котрої ми б відчувалися самотніми на СДМ. Також дякуємо усім, хто долучився до організації цієї поїздки у Краків. І запрошуємо кожну молоду людину принаймні раз у житті пережити це свято віри – Світову зустріч молоді з Папою.

 

 

c. Марія Зарваницька,

Чернеча родина Воплоченого Слова

{gallery}stories/03.08.16{/gallery}