Папа до українки: я з вами і підтримую вас

Уляна Журавчик з України — волонтер, голова секції перекладів українською мовою. Вона була за обіднім столом із Папою Франциском.

Святіший Отець дотримався ще однієї традиції Всесвітніх днів молоді — прийняв на обід 12 молодих людей: по двоє з різних континентів світу та двоє з країни-господаря, тобто з Польщі. Цей обід відбувся у суботу 30 липня 2016 р., після Святої Меси, яку Святіший Отець відслужив зі священиками, богопосвяченими та семінаристами.

Обід пройшов у щирій, домашній атмосфері, серед загальної радості й багатьох селфі. Молодь мала змогу з усією безпосередністю ставити запитання Папі, на які він відповідав дуже конкретно і водночас глибоко. Обід із Папою Франциском закінчився спільною молитвою.

Представниця України, користуючись цією нагодою, поспілкувалася з Папою Франциском. Зокрема, порушила питання, яке так сильно непокоїть сьогодні всіх українців, а тим більше молодих, яким жити у стражденній державі: вій на Сході.

— Я подякувала Папі за його підтримку для України, — розповіла Уляна, — зокрема за ту велику католицьку збірку коштів для України, тому що у нас війна. Відомо, що ми живемо у тяжкі часи, що триває війна, про яку кардинал Паролін сказав, що це війна, про яку мовчать. Світ мовчить про цю війну, а вона надалі точиться. Цього я вже Папі не казала, але сказала, що я йому сердечно дякую, аби він знав, що ми про це пам’ятаємо. Українська молодь, наші волонтери, коли довідалися, що я буду на обіді з Папою, попросили мене, щоб я йому сказала, що ми потребуємо його батьківського слова, завжди на нього дивимося, хочемо, щоб він нас підтримував. У ці тяжкі часи саме його слово для нас найважливіше, щоб ми почувалися любленими і знали, що він про нас пам’ятає. І я запросила його в Україну. Після чого Папа, дивлячись на мене тепло, емоційно, з величезною любов’ю, попросив передати українцям, зокрема українській молоді, що він — із нами, він насправді з нами й він нас підтримує. Потім він згадав свої молоді роки, як його виховував владика Степан Чміль. Папа знає греко-католицький обряд. Наприкінці, коли ми підходили до Папи по вервиці й він кожного благословляв, я стояла найближче і тримала в руках ікону Марії «Двері Милосердя». Я попросила, щоби Папа поблагословив її для української молоді; він поблагословив. І щойно я до нього підійшла, як він привітав мене українським християнським привітом: «Слава Ісусу Христу».

Джерело: CREDO