Остання Меса СДМ: «Не чекати на оплески, а шукати добро заради нього самого»

До участі в розвиткові інакшого людства, не чекаючи на аплодисменти, а шукаючи добро заради нього самого, заохотив Папа Франциск молодь, зібрану на Campus Misericordiae на останній Святій Месі Всесвітнього дня молоді-2016.

Папа закликав: «Не затримуйтеся на поверхні речей і не довіряйте світовим літургіям видимості, “макіяжеві” душі, аби здаватися кращими!»

У Святій Месі взяли участь близько 2 млн. молодих людей з усіх континентів планети.

На полі Табору Милосердя Папу привітав голос півтонного Дзвону Милосердя. Його діаметр — 93 см, і він звучить у ключі ля. Дзвін прикрашений символом СДМ і трьома гербами: Папи Франциска, папи Йоана Павла ІІ і кардинала Станіслава Дзівіша.

Цей 550-кілограмовий дзвін є еталоном у різних смислах, оскільки головна частота його звуку становить 440 герц. Це звук дуже приємний для людського вуха, оскільки на цій частоті ми розмовляємо, і згідно з цією частотою налаштовуємо музичні інструменти. Що менший дзвін, то вищий його звук.

Дзвін Милосердя був відлитий у Перемишлі, в ливарній майстерні Ян Фельчинського. Установлення дзвону і підведення озвучки виконала фірма з Черніци. Кардинал Станіслав Дзівіш освятив цей дзвін у Неділю Божого Милосердя.

Після Меси Послання, на якій Папа виголосив останню проповідь СДМ-2016, всі згромаджені на Campus Misericordiae спільно помолилися «Ангел Господній», після чого Франциск оголосив дату й місце наступного Всесвітнього дня молоді. А перед молитвою Папа ще звернувся до молоді з короткими роздумами.

 

Роздуми Папи Франциска перед молитвою «Ангел Господній» на завершення СДМ‑2016

Дорогі брати і сестри!

На завершення цієї урочистості я б хотів долучитися до вас усіх у подяці Богові, Отцю нескінченного милосердя, за те, що дав нам прожити цей Всесвітній день молоді. Дякую кардиналові Дзівішу й кардиналові Рилку за скеровані до мене слова, а насамперед за труд і молитву, якими ми готували цю подію; і дякую вам усім, хто долучився до благополучного перебігу. Велике «спасибі» керую до вас, дорога молоде! Ми наповнили Краків ентузіазмом вашої віри, який передається іншим. Святий Йоан Павло ІІ радів із Неба, і допоможе вам занести повсюди радість Євангелія.

Цими днями ми пережили красу всезагального братства у Христі, який є центром і надією нашого життя. Ми чули Його голос, голос Доброго Пастиря, який живе посеред нас. Він говорив до серця кожного з вас: відновив вас своєю любов’ю, дозволив вам відчути світло Його прощення, міць Його благодаті. Дозволив вам пізнати дійсність молитви. Це була духовна «оксигенація», щоб ви могли жити й діяти у милосерді, коли повернетеся до своїх країн та своїх спільнот.

Тут обік мене стоїть образ Матері Божої, шанований святим Йоаном Павлом ІІ у санктуарії в Кальварії. Вона, наша Мати, вчить нас, як саме досвід, набутий тут, у Польщі, може бути плідним; каже нам, щоб діяти так, як Вона: не втрачати отриманого дару, але зберігати його в серці, аби разом із дією Духа Святого він розцвів і приносив плоди. Таким чином кожен з вас, зі своїми обмеженнями й слабкостями, може бути свідком Христа там, де мешкає, у сім’ї, в парафії, у товариствах і групах, у серці навчання, праці, служіння, відпочинку — повсюди там, де Провидіння вас попровадить на ваших дорогах.

Боже Провидіння завжди нас випереджує. Подумайте, воно вже вирішило, яким буде наступний етап цього великого паломництва, розпочатого 1985 року святим Йоаном Павлом ІІ! І тому я з радістю проголошую, що наступний Всесвітній день молоді — після двох на дієцезіальному рівні — відбудеться 2019 року в Панамі.

За заступництвом Марії, прикликаймо Святого Духа, аби осяюав і підтримував паломництво молоді в Церкві та у світі, щоб ви завжди були учнями і свідками Божого милосердя.

Джерело: CREDO