Катехиза владики Михаїла Бубнія

«Господи, зроби мене знаряддям Твого милосердя» – такою була тема третьої катехизи.

 «Сьогодні ми святкуємо свято віри», – звернувся до присутніх єпископ Михайло Бубній, єпископ, перший Одеський екзарї Української греко-католицької церкви. У третій день катехитичних наук він ще раз наголосив на важливості науки Христової, адже катехиза – повчання про основи християнського життя, тоді коли молитва – це діалог з Господом.

«Дозвольте торкнутися милосердю Христовому ваших сердець, –  звернувся до молоді владика Михайло, – Господь перебуває у кожній людині, тому будьте милосердні, як Отець ваш милосердний». 

Владика у своїй науці повертався неодноразово до промови, яку Папа Франциск виголосив день перед тим: «Бо було чути, як молодь любить його і слухає, особливо коли Папа сказав не бути їм передчасно пенсіонерами».

«Однією з найбільших проблем сучасного суспільства є байдужість. «Байдужість вбиває», – сказав Блаженніший Святослав у Римі. Це велика хвороба, якої треба позбутися нашій молоді. Якщо ми бачимо, що хтось поряд потребує нашої допомоги, то ми повинні бути відкритими надати її і не закриватися», – сказав владика і згадав, як небайдужа молодь зі спільноти «Світло Христа» при церкві св. Йосафата проявила ініціативу допомагати незрячим людям. «Пам’ятайте, що межі у служінні немає, так як не має меж у любові. Служіння буває різним: у школі, у праці, у сім’ї. Кожного дня ми стаємо знаряддям Божого Милосердя», – сказав владика.

«Колись римляни говорили, що молодь – це вітер. Папа Іван Павло ІІ казав, що молодь має вроджене відчуття правди. Нинішня молодь становить виняткову силу. Чи можна змінити на краще цей світ? Чи можна щось змінити? –  питав учора Папа Франциск. Сучасна  молодь – це надія церкви, її майбутнє Вона здатна міняти світ», – наголосив владика і  завершив свою науку молитвою і словами Фаустини: «Господи, зроби мене знаряддям Твого милосердя!»

 

Ірина Мартиняк

http://www.krakow2016.com/ua/katekiza-vladiki-mikaila-bubny