Завтра розпочинається День молоді – 2016

26 липня о 17.30 на Блонях буде відслужена урочиста Свята Літургія на відкриття ХХХІ Світового дня молоді.

СДМ у Кракові офіційно розпочнеться Церемонією Відкриття, кульмінаційним моментом якої буде Свята Літургія, очолена місцевим єпископом — кардиналом Станіславом Дзівішем, багатолітнім особистим секретарем св. Івана Павла ІІ.

Церемонія Відкриття зосереджена на святому Йоанові Павлові ІІ.

– Треба передавати світу вогонь милосердя! – говорив Йоан Павло ІІ. Ця місія, дана нам Папою-поляком, здійсниться буквально під час першої зустрічі — відкриття Світового днях молоді.

Естафета Іскри Милосердя

Перший день СДМ розпочнеться мандрівкою Іскри Милосердя з Лаґевнік на Блоні. Шлях пролягатиме через важливі для Йоана Павла ІІ місця у Кракові, ще з часів перед понтифікатом, як і коли він був Папою, наприклад, — храм св. Флоріана чи Вавельську катедру. Мандрівку розпочне сестра зі Згромадження Сестер Матері Божої Милосердя у Лаґєвніках, продовжать інші люди, які передаватимуть цю Іскру Милосердя, аж доки вона остаточно перейде до кардинала Станіслава Дзівіша, котрий цього дня очолюватиме Святу Літургію. Вогонь Милосердя загориться на вівтарі й супроводжуватиме паломників упродовж усього часу СДМ. На шляху слідами св. Йоана Павла ІІ будуть представлені архівні матеріали про Папу-поляка у місцях, де зупинятиметься естафета.

У цей час на Блонях…

Мандрівку Іскри Божого Милосердя показуватимуть на екранах, розміщених на Блонях, разом зі свідченнями досвіду милосердя, а також втілення вчення св. Йоана Павла ІІ у житті конкретних осіб. У цей час на сценах аніматори та провідники руху Лєдніца-2000 танцюватимуть із молоддю зі всього світу. «Ми хочемо показати, яке значення для молоді має Лєдніца-2000 і як багато для молоді зробив о. Ян Ґура, котрий, мабуть, буде нас благословляти з Неба», — каже Вероніка Ґрішель, координатор Департаменту центральних подій. Серед багатьох артистів виступить також Іван Комаренко разом із хором дітей з Африки.

Мандрівка символів СДМ

Оскільки гаслом першого дня буде «Йоан Павло ІІ як ініціатор СДМ», то буде відтворено історію паломництва символів Світових днів молоді. Хрест та Ікона Salus Populi Romani мандруватимуть Блонями поміж секторами, їх підтримуватимуть руками та передаватимуть далі молоді люди з країн, в яких відбувалися СДМ у хронологічній послідовності. Молодь пройде процесією, вдягнута в футболки з логотипами попередніх зустрічей, із прапорами різних країн. Одночасно на екранах будуть короткі трансляції з попередніх Світових днів молоді. Мандрівку символів супроводжуватимуть гімни почергових зустрічей у виконанні хору та оркестру СДМ.

Найважливіший пункт програми — Служба Божа

Служба Божа в цей день буде з формуляра про св. Йоана Павла ІІ. Її змістом буде перш за все молитва про благословення і про духовні плоди зустрічей. «Це також буде запрошенням для тих, хто ще вагається, чи їхати до Кракова», — каже о. Марек Гайдила, керівник Департаменту центральних подій. Оскільки Польща розташована на межі Східної Європи, Євангеліє співатимуть у двох обрядах: римо-католицькому, а також візантійсько-слов’янському. За літургійну музику Церемонії відкриття відповідає о. Роберт Тирала.

Молодіжний фестиваль

Фестиваль триватиме від вівторка до п’ятниці поміж катехизами та пообідніми зустрічами із Папою Франциском. Він буде доповненням до надзвичайної атмосфери СДМ.

Фестиваль Молоді відбуватиметься у Кракові й довколишніх містечках, де будуть поселені паломники. 

Його програма реалізовуватиметься на концертних сценах, підвищеннях, у залах, на стадіонах, в клубах, театрах і на спортивних аренах, тобто в усіх доступних місцях.

Джерело: CREDO