Екобюро УГКЦ стало співорганізатором Загальнонаціональої прощі до Зарваниці

Вже стало доброю традицією для Бюро Української Греко-Католицької Церкви із питань екології бути активним учасником в організіції та проведенні великих прощ у Марійському Духовному центрі у Зарваниці. З 16 по 17 липня 2016 року тут проходила Загальнонаціональна проща, яка зібрала близько ста тисяч паломників з усіх регіонів України та українську діаспору з різних куточків світу.

Такі багатотисячні заходи вимагають від організаторів задовільнити належним чином найперше духовні, але також і матеріальні потреби прочан. Тому для підтримання чистоти і порядку було залучено понад сотню волонтерів із різних молодіжно-християнських спільнот, які протягом двох днів слідкували за чистотою та прибирали територію Зарваниці від сміття.

«Тільки краще пізнання Бога Творця та Його святих заповідей, приведе усіх нас до більшої чистоти наших сердець і усієї ним створеної природи», – зазначив у своєму подячному слові до волонтерів референт Бюро УГКЦ з питань екології Тернопільсько-Зборівської архієпархії о.Василь Шафран.

Матеріальну базу для придбання сміттєвих мішків, сміттєвих урн, рукавиць тощо, надали Тернопільсько-Зборівська архієпархія та різні приватні підпримства. Екобюро УГКЦ профінансавало закупівлю трьох сотень великих мішків для сміття та 17 металевих тримачів для цих мішків, які мають ще не один рік послужити для підтримання чистоти у Зарваниці.

Усе сміття, яке протягом прощі нагромадилось, було належним чином відтраспортоване та утилізоване завдяки ПП«КАТРУБ», що надало логістичну підтримку, та ТзОВ «ЕКО БАЛАНС ТЕР» (сміттє-переробний сортувальний комплекс у с. Плебанівка Теребовлянського району). Дякуючи меценату нашої Церкви п. Богдану Буртаку, уже не вперше велика кількість сміття із Зарваниці пішло на вторинне використання, а не на спалення. Надіємось, що цей добрий приклад із правильної утилізації сміття стане прикладом для інших прощ та масових заходів в нашій області та Україні.

 

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології