Всеукраїнська проща Скадовського деканату до Зарваниці

16 – 17 липня до чудотворного місця у селі Зарваниця відбулася Всеукраїнська проща, до якої долучилися також і прочани із Скадовського деканату.

Проща 2016 року для парафіян Скадовського деканату була дещо відміною від попередніх років. Вона розпочалася ще 13 липня, а закінчилась 18. Маршрут включав ряд місць релігійного та культурного значення.

До списку увійшов національний дендрологічний парк «Софіївка», фортеці Кам’янець-Подільська та Хотина, печери у селі Кривче Тернопільської області, Почаївська Лавра та багато ще інших місць, Зарваниця стала заключною у цьому списку. Хоч цьогорічна проща вийшла із традиційних рамок, але вона стала позитивним резонансом для учасників та тих, хто з певних причин не взяв у ній участі.

Одеський екзархат щороку організовує прощу до ікони Зарваницької Матері Божої, щоб парафіяни і всі бажаючі могли подолати такий великий шлях і вилити свої прохання та слова вдячності за вимолені ласки, отримані через заступництво своєї Небесної Неньки.

Прочани прибули до святого місця із багатьма особистими проханями та наміренями. Також у них були прохання, що стосуються їхньої Церкви та своєї релігійної громади, зокрема – це і духовний розвиток парафій і зміцнення віри, і збільшення присутності молоді на Богослужіннях, в житті та діяльності Церкви.

Останні роки подія, яка щороку об’єднує десятки тисяч людей до спільної молитви, вказує не тільки на релігійну свідомість українців, але й на їхню велику любов до своєї Батьківщини та щире бажання вимолити миру, закінчення війни та настання майбутнього, у якому людське життя мало б найбільшу цінність і було недоторкане не залежно від матеріального стану чи становища у суспільстві.

 

Прес-служба Одеського екзархату УГКЦ

матеріали: о. Дмитро Онуфрик