Блаженніший Святослав у Зарваниці закликав вірних прислухатися не до людського слова, яке вбиває, а до Божого – яке дає життя

Спитаймо себе сьогодні, кого ми слухаємо, до чого дослухаємося, до яких слів прихиляємо своє вухо. Часом різного роду інформація, злі чутки заполонюють нашу уяву, паралізують нашу волю, віру, надію і любов. Це те, що найпростіше пробивається до нашого вуха.

Вважаймо, до чого ми прислухаємося, бо це входить у наше вухо і намагається заполонити наше життя. Прислухаймося не до людського слова, яке вбиває, а Божого, яке дає життя. На цьому наголосив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у другий день Загальнонаціональної прощі до Зарваницької Богоматері.

У загальнонаціональній прощі до Зарваниці 16-17 липня, за попередніми даними, взяло участь понад 140 тисяч прочан. Про це сказав владика Василь (Семенюк), Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський.

Проповідник зауважив, що в сьогоднішньому читанні Святого Євангелія ми чуємо розповідь євангелиста Матея про зустріч римського сотника з Ісусом Христом. «Слухаючи розповідь про цю зустріч, ми думаємо,– вів далі Предстоятель Церкви, – що Матей начебто навмисне підкреслює найважливіші риси земної поведінки того римського сотника… Ми бачимо, як він сам особисто благає в Ісуса про оздоровлення свого слуги, раба. Ми бачимо дивне, незнане в тому суспільстві милосердя – пана до свого раба. Також єванелист намагається підкреслити іншу рису римського сотника. Той чоловік, який мав абсолютну владу в тогочасному Ізраїлі, раптом усвідомлює, що здатен забрати в когось життя, але ні він, ні його імператор не мають влади дати комусь життя, оздоровити когось… Тому сотник іде до Ісуса Христа. Визнає владу живого Бога – Творця неба і землі, у руках якого лежить доля не лише його раба, а й власна доля і доля всього світу. Та найбільше євангелист Матей хоче підкреслити, що Ісус Христос ставить за приклад віру того сотника!»

«Віра приходить від слухання, –  наголосив Блаженніший Святослав, – але потім продовжується в послуху».

«Слухай, дочко, і сповняй, і прихили вухо своє». «Ці слова царя Давида Христова Церква віддавна пристосовує до постаті Діви Марії. Вона була перша, яка почула Слово благовіщення. Вона була перша, яка сприйняла це Слово, що його так жадав римський сотник. Навіть більше, вона завагітніла тим Словом, впустила у своє тіло, у своє життя, а потім те Слово Боже, як єдинородного Сина нашого Небесного Отця, народила в тілі. Можна ще глибше сказати. Богородиця була першою, яка повірила, тому є вчителькою віри, першою серед усіх віруючих на земній кулі. Вона все своє життя прожила в послуху, у підпорядкуванні тому Слову, яке прийняла», – розповів духовний лідер греко-католиків.

«Сьогодні, –  продовжив проповідник, – Богородиця слухає нас. Вона чує нас. І в тому слуханні приймає у своє серце всі наші молитви. Ми сьогодні прийшли на цю прощу в Рік Божого милосердя, яка є наче серцем цього надзвичайного святого Року, ми прийшли до Неї, щоб прикликати Боже милосердя на нашу українську землю, – Боже милосердя, яке перетворюється, дотикаючись до всіх наших потреб, на різні види Божих дарів».

Найбільший дар, відзначив архиєрей, який ми сьогодні просимо у вірі, у слуханні Божого слова, – ласка миру для нашої Батьківщини. Просимо життя, а не смерті. Просимо, щоб Господь Бог прийняв наші молитви як найвищий вияв Божого милосердя і своєю силою зупинив війну.

«Гадаю, приклад сотника, постать Пречистої Діви Марії є закликом для кожного віруючого християнина третього тисячоліття. Ми сьогодні запрошені не просто слухати, не просто прислухатися до Божого слова, а його прийняти», – попросив замислитися Блаженніший Святослав.

«Просімо сьогодні всі разом: Учителю, скажи тільки слово, нехай припиниться кровопролиття… Потім ми мусимо те слово перетворити на наше життя, законодавство України будувати на Божому законі і Його правді, правді про людину, про сім’ю, про справедливість у нашому народному суспільному житті», – сказав Глава Церкви.

 

За матеріалами сторінки: Департаменту інформації УГКЦ

{gallery}stories/17.07.16{/gallery}