Вірні УГКЦ з м. Кіровограда провели прощу до Зарваниці

З 1 по 3 червня п. р. відбулась третя поспіль проща вірних приналежних до парафії Різдва Святого Івана Хрестителя що в м. Кіровоград до чудотворного місця на Тернопільщині – Зарваниця.

Духовний час розпочався з м. Кіровограда благословенням декана Кіровоградського, отця-пароха Івана Третяка і яке на протязі цього часу супроводжувалось духовною підтримкою сестер Софії та Миколаї зі Згромадження Непорочного Серця Марії Фатімської.

План прощі передбачав переїзд поїздом з м. Кіровоград до м. Зборова (Тернопільщина), де знаходиться Головний Дім Згромадження НСМФ. В другому етапі до прочан з Миколаївщини приєднались сестри-черниці разом із місцевими вірними, які пішки майже дві доби з молитвою на устах і вірою в серці подолали 75-ти кілометровий шлях.

В цьому році участь в паломництві взяли 9 осіб з Кіровограду та 10 зі Зборівщини. Усі приступили до Святих Таїнств Сповіді та Пресвятої Євхаристії, а також пройшли через Двері Милосердя і набрали освяченої води.

Завершення прощі відбулось у Зарваниці, в неділю 3 липня, Божественною Літургією, яку очолив Преосвященний Владика Теодор (Мартинюк), єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії під час якої щиро вітав усіх прочан, а з особливою теплотою – паломників з Кіровограду.

 

 

Матеріали: с. Романа Петрущак,

Головна Настоятелька ЗНПБФ

 

Довідка про парафію:

Громад УГКЦ в м. Кіровоград заснова 6 липня 2006 р. через посвячення земельної ділянки та дерев’яного Хреста Блаженніший Патріархом Любомиром (Гузаром) під будівництво храму на часть Різдва Івана Хрестителя. 7 липня 2013 р. відбулось освячення купольних хрестів.

При парафії душпастирють два священнослужителі: парох о. Іван Третяк та сотрудник о. Іван Ментинський.

Богослужіння відбуваються кожного дня ранком (8:00) та вечером (18:00). В неділю правляться дві Божественні Літургії о год. 9 та о год. 12 год.

Кожної неділі при парафії проводиться катехизація: 11:00 для дітей 8-11 років; 13:15 для дітей 11-15 років; 18:00 для молоді та дорослих.

При парафії діють спільноти: Матері в молитві; Братство Матері Божої Неустанної помочі.

Адреса парафії: м. Кіровоград, вул. Героїв України, 32-г. Їхати маршрутками в мікрорайон Жадова. Кінцева зупинка маршруток №№ 6, 8.

 

Довідка про Згромадження:

У жовтні 1943 року Блаженний Кир Григорій (Хомишин), ординарій Станіславської єпархії, звертається до о. Романа Бахталовського, на той час Ігумена отців Редемптористів в Станіславі (Івано-Франківськ), з проханням заснувати контемплятивне жіноче Згромадження, сестри якого б безнастанно молилися за кращу долю для свого народу і Церкви.

13 вересня 1945 року о. Роман Бахталовський засновує нове Згромадження сестер Непорочного Серця Марії. 8 травня 1963 року Блаженний Кир Василій (Величковський) затверджує Згромадження.

З 2006 року триває беатифікаційний процес Слуги Божого о. Романа Бахталовського. Сьогодні Згромадження сестер ПБФ нараховує 17 сестер, які невтомно служать Богові і людям по всій Україні.

У 2010 році Згромадження відкрило свій дім в м. Кіровограді і від того часу працює при парафії Різдва Івана Хрестителя.