Бажайте великого!

Саме ці слова великого свого попередника, Патріарха Йосифа, використав Блаженніший Святослав у цьогорічному зверненні до молоді: «Дорогі молоді люди, ви варті найкращого! Бажайте великого! Не дозволяйте нікому применшувати свої мрії чи амбіції! Вчіться! Працюйте! Будьте чесними! Не давайте хабарів та не мовчіть, коли їх у вас вимагають!…» 

Саме ці слова спонукали нас, організаторів молодіжного табору Одеського екзархату, вибрати головною темою табору – «ВЕЛИКОДУШНІСТЬ». Адже «бути добрим порівняно легко. Великодушний, навпаки, це той, який не задовольняється легким, несамовито прагне до досконалого, оптимального, найкращого. Це той, який хоче бути не тільки добрим працівником, добрим студентом, добрим батьком сім’ї, доброю матір’ю… Великодушний хоче бути святим»[1].

У нашому таборі взяли участь 44 особи: молодь з Кіровоградщини, з Одещини, з Миколаївщини, сестри Воплоченого Слова, о. Ярослав Волосецький та о. Руслан Остафій.

Захід відбувся у с. Криворівня, можна сказати, в самому серці Карпатських гір. Нас гостинно приймала місцева садиба «У пані Марії», господиня якої, п. Марія, доклала усіх можливих зусиль, щоб зробити відпочинок молоді здоровим і «смачним».

Будучи поряд з Говерлою, ми, звичайно ж, не могли втратити нагоду покорити цю символічну вершину України. Дирекція Карпатського національного природного парку щедро дозволила нашій групі безкоштовно піднятися на гору. Втомлені, згорілі через сонячне проміння, яке по-особливому «гаряче» зустрічає тих, хто до нього наближається, усі учасники нашої групи щасливо повернулися додому.

Наступного дня нас чекали ще дві незвичайні розваги – рафтинг та верхова їзда. Завдяки одному місцевому власнику рафтингу, п. Ігорю, та доброчинцям нашого табору усі бажаючі змогли спробувати цей досить екстремальний вид спорту. А інший місцевий хлопець дозволив молоді покататися верхи на своєму коні.

На завершення табору до нас завітали справжні народні музики, які не тільки познайомили південну молодь з гуцульським фольклором, але і навчили танцювати аркан, грати на трембіті і на козі, розповіли про місцевий одяг і традиції. Це було дійсно великим збагаченням для усіх учасників. Такі заходи виховують у молоді любов до власної землі та її культурного скарбу. 

А найголовніше, що молодь могла щодня приступати до Святих Тайн Сповіді та Євхаристії, чути спеціально підготовані для них науки, спілкуватися з отцями і сестрами. Для молодих людей було організовано багато ігор. Молоді люди проявляли свої таланти у танцях, співах, театральних виступах і т.д.

Одним словом, табір «Бажайте великого» вийшов дійсно на славу Божу. Найголовніше, як потім свідчили самі молоді люди, він став для них нагодою для тіснішої особистої зустрічі з Христом і для нового, більш позитивного, бачення Церкви як молодої та живої спільноти.

Сподіваємося, що ті високі ідеали, здобуті у таборі, молодь зможе впровадити у власне життя і великодушно донести до вічності.

Дякуємо Преосвященному Владиці Михаїлу за батьківську опіку над молоддю екзархату та фінансову підтримку, адже своїми зусиллями Владика уможливив молоді здобути великі духовні плоди. А також дякуємо о. Руслану Остафію, голові Молодіжної комісії Одеського екзархату, за організацію цього табору.

 

Сестри Воплоченого Слова,

м. Одеса

 


[1] З книги о. Карлоса Буели «Молодь у третьому тисячолітті».

{gallery}stories/27.06.16{/gallery}