Глава УГКЦ обговорив з Петром Порошенком підсумки візиту Держсекретаря Ватикану

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 22 червня зустрівся з Президентом України Петром Порошенком. Зустріч відбулася на прохання Глави держави. У ній також взяв участь владика Борис (Ґудзяк), керівник Департаменту зовнішніх зв’язків.

Головною метою зустрічі було підбиття підсумків візиту до України кардинала П’єтро Пароліна, Державного секретаря Ватикану, який відбувався з 15 по 20 червня з нагоди гуманітарної акції Святішого Отця Папи Франциска «Папа для України». У зв’язку з цим питанням сторони також обговорили подальші перспективи співпраці Апостольської столиці з Україною.

Блаженніший Святослав у свою чергу більш детально розповів Главі держави про гуманітарну акцію «Папа для України». Підкреслив, що адресатами цієї допомоги є: вимушені переселенці, громадяни України в так званій «сірій зоні», громадяни України на тимчасово окупованій території та поранені. Цим людям передбачається забезпечити три базові потреби: медикаменти, харчі та житло.

Президент нагадав про своє прохання, яке він уже адресував кардиналові Пароліну, про те, щоб Ватикан продовжував брати участь у процесі звільнення полонених, а також долучився до пошуку тих, які вважаються зниклими безвісти.

Петро Порошенко подякував УГКЦ і Главі Церкви зокрема, що Церква докладає багато зусиль в інформуванні світової спільноти про те, що насправді відбувається в Україні.

Предстоятель також поінформував Главу держави, що згідно рішення Синоду УГКЦ, у «сірій зоні» на Сході України Церква створюватиме соціально-пасторальні місії для допомоги постраждалим від війни.

 

За матеріалами: Департаменту інформації УГКЦ