Глава УГКЦ: «Максимальна прозорість – абсолютний пріоритет гуманітарної місії Папи»

Максимальна прозорість – абсолютний пріоритет гуманітарної місії Папи Франциска для постраждалих від війни в Україні, про яку буде відзвітовано. Місія акцентуватиме на трьох пунктах – забезпечення постраждалих харчуванням, медициною та помешканням. Вона зорієнтована на внутрішніх переселенців; людей, які проживають у «сірій зоні»; осіб, які опинилися на окупованій території; поранених, котрі брали участь у бойових діях.

Повідомив Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав 17 червня під час прес-конференції в УНІАНі. Прес-конференція відбулася за участю Архиєпископа Мечислава Мокшицького, Митрополита Львівського РКЦ, владики Яна Собіла, Єпископа-помічника Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ.

За його словами, Папа Франциск прагнув, аби кожен цент його допомоги для постраждалих від війни в Україні дійшов до свого адресата. Тому Святіший Отець створив своє представництво в Україні – Технічний комітет гуманітарної акції «Папа для України», який очолює владика Ян Собіло, Єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ.

«Кошти не будуть переказуватися жодним інституціям, навіть церковним, а допомога буде адресною. Комітет збиратиме інформацію, формуватиме проекти і подаватиме їх до Апостольської Столиці, де будуть приймати рішення щодо реалізації коштів», – повідомив Блаженніший Святослав.

 

Матеріали сторінки: Департаменту інформації УГКЦ