Блаженніший Святослав з нагоди 300-ліття Житомирської унії: «Навіть в УГКЦ історія Унійної Церкви поза межами Галичини є маловідомою»

Ця конференція є частиною плану наших церковних наукових досліджень. Кілька років тому я разом із тодішнім протоігуменом отців василіан в Україні о. Пантелеймоном Саламахою створив групу науковців, перед якою поставив завдання – розпочати глибоке і фахове вивчення історії Унійної Київської митрополії. Бо навіть в УГКЦ історія Унійної Церкви поза межами Галичини маловідома.

Такими словами розпочав  Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав наукову конференцію з нагоди 300-ліття Житомирської унії (1715 рік) «Правобережна Україна на зламі ХVII–XVIII століть» у Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві.

Додамо, організаторами конференції є: Національний університет «Києво-Могилянська академія», Київська архиєпархія УГКЦ і Український католицький університет.

Глава Церкви подякував п. Ігорю Скочилясові, професору, декану Гуманітарного факультету УКУ, за те, що очолив цей науковий проект і продовжує проводити цілу низку конференцій на тему київського християнства та унійної традиції. На думку Предстоятеля УГКЦ, ця ювілейна дата проведення Житомирської унії в Радомишлі, що на Житомирщині, має особливе значення. «З одного боку, її значення полягає в тому, що продовжуємо шукати найкращу методологію, аби відкрити джерела для вивчення історії Церкви на Правобережній Україні, – сказав він. – А з іншого – у нинішньому українському суспільстві існує глибокий запит на церковне єднання. Тому досвід минулих поколінь є життєдайний для всіх нас».

Наприкінці свого слова Блаженніший Святослав привітав усіх учасників конференції із цією подією: «Бажаю усім глибокого інтелектуального і духовного переживання всього почутого нині. Нехай Господь допоможе нам відкрити невідомі сторінки історії нашої Церкви, аби ми ними збагатили  наше сьогодення».

 

Матеріали сторінки: Департаменту інформації УГКЦ