Випускний у військово-морському ліцеї

Представники Одеського екзархату УГКЦ, благословили випускників Військово-морського ліцею і вручили грошові премії найуспішнішім учням, під час урочистої випускної церемонії, яка відбулася на плацу Ліцею 28 травня.

Власне, випускники отримали 5 премій: одну за знання української мови і літератури і чотири з базових предметів — фізики, математики, історії України, англійської мови. Гроші у розмірі 3000 гривень для кожного переможця виділив центр військового капеланства Львівської архиєпархії УГКЦ.

У привітальній промові для ліцеїстів екзарх Одеський Владика Михаїл відзначив, що у військові установи люди поступають для того, щоби, перш за все, служити. За його словами, військова справа як така — це служіння ближньому, служіння Батьківщині. «Ліцей – це дуже гарна школа, яка виховує до такого служіння, — сказав Одеський екзарх. — Ісус Христос навчив нас служити. Він прийшов, не щоби йому служили, а щоби самому послужити людям, віддати за них своє життя. Таким чином, служіння випускників ліцею – це також їхня участь в служінні Самого Христа.»

«Військово-морська капеланська служба УГКЦ опікується і майбутнім наших ВМС, — говорить головний морський капелан УГКЦ о. Олександр Смеречинський. — Нашою місією є впливати на духовний і моральний світ майбутніх воїнів. Як спосіб мотивації до кращого навчання виникла ідея заснувати премії-стипендії для кращих ліцеїстів, які проявляють старання у навчанні.»

З вітальним словом до присутніх звернулися також голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеїл Саакашвілі та український письменник Іван Драч.

Наприкінці акції, о. Олександр Смеречинський роздав випускникам пам’ятні образки з зображенням Христа та Пресвятої Богородиці.

 

За матеріалами Facebook-сторінки

{gallery}stories/29.05.16{/gallery}